Analistler Açıkladı: Bitcoin ve Altcoin’leri Bu Hafta Neler Bekliyor?

Geride bıraktığımız hafta sonu makro piyasalar için karanlıkken, Bitcoin (BTC) ve  kripto para yatırımcıları için biraz soluklanma sağladı. Kripto para yatırımcılarını neler bekliyor? Uzman yorumları ve kısa vadeli beklentiler!

Bitcoin (BTC)’in 36 saatten daha az zamanı var

Bitcoin Pazar günü 30 bin – 40 bin dolarlık koridordan çıkmak için birkaç girişimde bulundu ve bunların hepsinde başarısız oldu. Bitcoin hafta sonu boyunca genel olarak yüksek kaldı ve savaş haberleriyle birlikte yaşanan bir haftalık fiyat oynaklığının ardından yatırımcılar derin bir nefes aldı. Ünlü kripto para analisti Matthew Hyland, Bitcoin ile ilgili önemli seviyelere dikkat çekti ve şunları söyledi:

Bitcoin (BTC)’in bu seriyi kırmak ve 4 adet düz kırmızı aylık mumdan kaçınmak için 38,5 bin doların üzerinde kapanması için 36 saatten az zamanı var.

KriptoArena.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Ukrayna işgalindeki aşağı yönlü harekete rağmen, boğalar geçen hafta daha düşük bir dipten kurtuldu ve Ocak ayındaki 32.800 dolara kıyasla 34.300 dolarda dibe vurdu. Popüler trader ve analist Pentoshi ise Bitcoin fiyatı için, “İhtiyatlı iyimserlik, bu BTC için kısa ve orta vadeli bir dip” yorumunu yaptı. Bu makro manzara, Batı’nın Rus bankalarını off-shore likiditeden ve SWIFT ödeme sisteminden kesme hamleleri sayesinde, Pazartesi günkü açılışta yeni bir belirsizlik dalgası sunmaya hazır görünüyor.

Siyasi olaylar nedeniyle altcoin piyasasında duygu ve momentum her an değişebilir

Vladimir Putin’in Rusya’nın nükleer caydırıcılığından bahsetmesi de hafta sonu tüyleri diken diken etti ve Ukrayna ve Rusya Pazar günü Belarus sınırında müzakerelere başladı. Bu arada Bitcoin savunucuları için, Rus mali yaptırımlarının potansiyel zincirleme etkisi ve kripto para biriminin değer aktarımı için tarafsız bir ağ olarak statüsü, gündem oldu. Kripto analisti Jason Lowery, konu ile ilgili şunları söyledi:

Çatışmanın her iki tarafı da üstün özellikleri nedeniyle Bitcoin’i tercih ederse USD & SWIFT için ne anlama gelir? Cevap: Bu, tüm ülkelerin ve kurumların artık alabildikleri kadar Bitcoin satın almalarının daha iyi olduğu anlamına gelir, b4 finansal platformları eskimiş olur.

 

Tıpkı Bitcoin gibi, piyasa değerine göre ilk on kripto para biriminden hiçbiri son 24 saat içinde kayda değer bir yukarı veya aşağı hareketi yönetmedi. Mevcut durumu ünlü isim Michaël van de Poppe, “Hafta sonu boyunca oldukça sıkıcı piyasa hareketleri ve bu tuhaf değil,” diye özetledi ve şunları belirtti:

Muhtemelen Ukrayna’daki savaşla çok hareketli ve değişken bir hafta yaklaşıyor. Pozisyonlarınızı çiğnemeyin, sadece yavaş oynayın. Bu siyasi olaylar nedeniyle duygu ve momentum hızla değişebilir.

Daha fazla bitcoin ve kripto para haberi için KriptoArena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

altcoinbitcoinbtckriptokripto parapiyasa