Aave Fiyat Analizi: AAVE Bu Sefer Kritik 440 Dolar Seviyesine Ulaşabilecek mi?

Fiyatı geçen hafta yüzde 25’in üzerinde artan AAVE sonunda çok aylı direnci aştı. Altcoin’in boğaları, 100 MA’yı sıkıca tutuyor. İşte altcoin’in fiyat analizi…

Altcoin fiyatı, 374 dolar desteği tutmalı

Aave fiyatı, aylarca 350 dolarlık direncin altında sıkışıp kaldıktan sonra nihayet bir miktar güç gösteriyor. Genel kripto para piyasası, Ethereum Blockchain’inde planlanan “Londra” yükseltmesinin gerçekleştiği haberinden sonra yükselişe geçiyor. En iyi DeFi kripto paralarından biri olan bu altcoin son iki yılda akıllara durgunluk veren kazançlar yaşadı. Piyasa genelinde hız kazanıldığında, benzer bir hikâyenin ortaya çıkacağı tahmin edilebilir.

Son 6 hafta boyunca, AAVE sürekli olarak daha yüksek dipler ve daha yüksek zirveler elde etti. Bu, altcoin fiyatının aylarca süren düşüş eğiliminden sonra bir tür boğa eğilimine girdiğini varsaymamız için gereken kanıt türüdür. Yazım sırasında fiyat, yaklaşık 2 aylık büyük ölçekli yükselen kanalın en üst trend çizgisine ulaşıyor. Bu altcoin, fiyatı daha önce de iki kez reddettiği için durum böyle olmaya devam edebilir. Altcoin fiyatının bu trendi tamamen ortadan kaldırması için fiyatın 374-384 dolar arasında bulunan ana direnç bölgesini kırması ve tutması gerekiyor.

Aave/ Dolar paritesine göre fiyat analizi

12 saatten biraz daha uzun bir süre önce, AAVE 344 dolarlık küçük desteğine kötü davrandı. Artık bunun boğalar için kısa vadeli bir zemin olduğunu varsaymak oldukça mümkün. Kanalın üst trendinde olası bir ret durumunda, kripto para biriminin fiyatların bu değere geri dönmesi bekleniyor. Bu işaretin altında 100MA ve 297-322 dolar arasında değişen büyük bir destek bölgesi bulunuyor. 100MA, 2 haftayı aşkın süredir fiyatları elinde tutuyor. Bu işaretin altına kırılma, kısa vadeli bir düşüş trendini tetikleyecektir.

RSI: Göreceli güç endeksine bakarken, 2 haftalık boğa bayrağından gücün nasıl fırladığı görülüyor. Bu endeks, fiyatın çoklu ayın en yüksek seviyesine ulaşmasına izin veriyor. RSI şu anda aşırı alım olduğundan, yakında bir geri çekilme bekleniyor. MACD: MACD, 0 değerinden geri döndü ve düşüş bölgesine düşmeyi reddetti. Histogram şimdi aşağı doğru ilerliyor ve hareketli ortalamalardaki düşüş eğilimi, AAVE fiyatını küçük desteğine geri getirecek. Boğa trendinde olan altcoin’in gün içi analizine göre spot oranı 369,87 dolar seviyesinde, volatilitesi yüksek, destek seviyesi 344.58 dolar seviyesindeyken direnç 374.19 dolarda seyrediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!