Yatırım Uzmanı Çöküş İçin Uyardı: Altın, Bitcoin ve Bunlardan Alın!

Kripto para dünyası günden güne büyürken birçok analist ve finans uzmanı, lider kripto para birimi Bitcoin’e işaret ediyor. Son olarak ABD ekonomisinin geleceğine ilişkin kasvetli tahminler devam ederken, önde gelen yatırımcı ve en çok satan kişisel finans kitabı ‘Zengin Baba Yoksul Baba’nın yazarı Robert Kiyosaki, halkın çıkarları doğrultusunda çalışmadığına inandığı mevcut hükümete yönelik kasvetli uyarılarını ve güvensizliğini yineledi. Yakın zamanlı bir çöküşün oldukça yaklaştığına inanan ünlü finans uzmanı, çöküşten kurtulmak için Bitcoin ve bu varlıklara işaret etti! İşte detaylar…

Uzman isim Fed’e işaret ederek kritik sözlerde bulundu: Dostumuz değil!

Kripto para piyasasının yakından takip ettiği ünlü finans yazarı Robert Kiyosaki, ABD ekonomisinin yakın gelecekte çöküş yaşayacağına yönelik tahminlerini yineleyerek 28 Haziran tarihinde yayınlanan “The Rich Dad Channel” Podcast’inde kritik açıklamalarda bulundu. Ünlü isim podcastte, ABD Merkez Bankası ve ülke hükümetinin ekonomiyi öldürdüğünü öne sürerek ülkenin yakın gelecekte ciddi sıkıntılar içerisinde olabileceğini aktardı. Bu sıkıntıları takipçilere aktaran ünlü isim, özellikle Fed’in ABD vatandaşlar için bir “dost olmadığı” ve “bankaları kurtarmak” amacıyla ortaya çıktığı görüşünü eleştirdi. Uzman isme göre Fed, yatırımcıların bankalardan paralarını hızlı bir şekilde çekmelerini önlemek için vatandaşlara yalan söyledi. Ünlü ismin açıklaması şu şekilde:

Eğer bizi kurtarması için Fed’e güveniyorsanız, işimiz oldukça zor ve başımız belada. Gerçek sorun borcumuz olduğu ve bunu karşılayamadığımız. Bu yüzden Fed çözümü para basmaya devam etmekte buluyor ve tavanı daha yeni kaldırdılar. Bu da demek oluyor ki “sonsuza kadar para basacağız.”

Bir diğer yandan popüler finans yazarı Robert Kiyosaki, daha önce bildirildiği üzere ABD ekonomisinin “komünist” olarak söndüğünü aktarırken, yaklaşmakta olduğuna inandığı piyasa çöküşünde yatırımcıların kendilerini koruması için bazı varlıkları öneriyor. Bunlardan biri yıllar boyunca bir değerli metal olmuş olan altın olarak tanıtılıyor. Diğeri ise uzman isme göre Bitcoin (BTC) ve gümüş. Uzman isim, birçok yatırımcının artık kendini korumayı öğrenmesinin gerekli olduğunu düşünürken ABD’deki birçok üniversite eğitimli insanın uygun finansal eğitimden yoksun olduğuna işaret etti. Bununla beraber takipçilerini geçtiğimiz haftalarda en büyük “emlak çöküşünün” yakın zamanda gerçekleşebileceği konusunda uyarmıştı. Uzman isme göre yaklaşan kriz 2007-2009 büyük durgunluğunu gölgede bırakacak. Bu yüzden uzman isim yatırımcılara altın, Bitcoin ve gümüşü öneriyor.

Bitcoin fiyat durumu

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), uzun bir süredir yatırımcıların gözdesi haline geldi. Son bir haftalık süreçte 30 bin dolarlık seviyeyi aşmayı başaran lider kripto para, anlık olarak 30,457.22 dolardan işlem görüyor. 590 milyar dolarlık piyasa değerine sahip BTC için son 24 saatlik fiyat grafiği şu şekilde:

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!