Wall Street Devi Goldman Sachs: Kripto Paralar Patlamaya Hazır

Wall Street devi Goldman Sachs, değeri 1.75 trilyon dolara ulaşan kripto para piyasasının benimsenmesinin daha yeni başladığını düşünüyor.

Reuters’ın Bitcoin ve diğer kripto paralara ilişkin hazırladığı bir haberde, Goldman Sachs’ın Başkanı John Waldron, Covid-19 salgını sırasında e-ticaretin büyümesinin kripto para kullanımında “patlamaya” neden olduğunu ve olacağını iddia etti ve “Pandemi önemli bir ivme kazandırdı. Daha fazla dijital ticaret ve dijital para (kullanımı) olacağına şüphe yok.” dedi.

Waldron, Bitcoin’e ilgi gösteren müşteri sayısının arttığını ve bankayı lider kripto para birimine yatırım yapmak isteyen ABD vatandaşlarının karşılaştığı regülatör engellerin üstesinden gelmeye zorladığını ifade ediyor.

Goldman Sachs’ın yakın zaman önce kripto para ticaret masasının yeniden başlattığını söyleyen Waldron, yeni Bitcoin ürünleri sunmak için araştırma yaptıklarını ekliyor. Goldman Sachs ilk olarak bir önceki boğa koşusunda kripto para ticaret masası açma planını açıklamış ancak belirsiz regülatör ortamı gerekçe gösterilerek bu planını 2018 yılının Eylül ayında rafa kaldırmıştı.

Goldman Sachs yöneticisi, bankanın dijital varlıkları işleyen geleneksel finans kurumlarının nasıl denetleneceği konusunda regülatörlerde görüşmelerde bulunduğunu da söylüyor.

Goldman Sachskripto paraWall Street
Comments (0)
Add Comment