Tarihsel verilere göre, BTC 3.000 dolar hareketi yayınlamaya hazır

Bitcoin boğaları bu sabah erken saatlerde kripto para birimini 9400 dolara doğru itmeye çalıştı.

Bu seviyede fiyatının düşmesine neden olan önemli bir satış baskısı ile karşılandı.

Boğalar kripto desteğini 9200 dolar seviyesinde savunmak için mücadele ederken satıcıların en düşük menzilini 9000 dolar seviyesinde hedeflemesi BTCnin güvenilmez bir konumda olduğunu gösteriyor.

Bir analist bu hafif volatilitenin önümüzdeki hafta ve aylarda çok daha büyük bir hareket izleyeceğini belirtti.

Tarihsel veriler bu hareketin Bitcoinin % 30 ya da daha fazla dalgalanmasına neden olacağını gösteriyor. Bu durum ise BTCnin yakında 6500 dolar veya 12200 dolar seviyesinde işlem görebileceğine işaret ediyor.

BTC 9350 dolar seviyesinde reddedilerek Darth Maul mumunu yayınladı

Bu sabah erken saatlerde toparlanmaya başlayan Bitcoin fiyatı bir kez daha 9000 dolar ile 9300 dolar arasında kurulan işlem aralığından koptu.

Bununla birlikte satıcılar BTCnin yükselişini hızla yavaşlattığı ve kripto para biriminin fiyatının 9100 dolara doğru düşmesine neden olduğu için bu aralığın üst sınırını aşan hareket geçici oldu.

Mevcut durum itibariyle alıcılar son birkaç gün boyunca kritik bir destek seviyesi olduğu için BTCyi 9200 dolar civarında tutmaya çalışıyor.

Bu volatilite yatırımcılar tarafından kurgusal bir Star Wars karakterinin kırmızı çift taraflı kılıcından sonra adlandırılan “Darth Maul” mumu olarak nükteli bir şekilde tasvir edildi.

Bitcoinin bu hareketi takip eden mevcut görünümü volatilite gerçekleşmeden önceki kadar belirsizliğini koruyor.

BTC yakın zamanda büyük bir volatilite bekliyor

9.000 doların altındaki bölgedeki bu istikrarsız konsolidasyonun çok uzun sürebilme olasılığı bulunuyor.

Saygın bir kripto para birimi analisti ve yatırımcısı olan Josh Rager yakın tarihli bir tweetde Bitcoinin şu anda gördüğü kadar düşük volatilite ataklarının tipik olarak % 30 ile % 60 arasında değişen hareketler tarafından takip edildiğini açıkladı.

% 30 hareketinin daha muhtemel olduğunu varsayımına dayanarak BTCnin yakında 12200 dolar veya 6500 dolar seviyesinde işlem görebileceği anlamına geldiğini belirtti.

“Bitcoin tarihsel volatilitesi (HV) 40a yaklaştı. Bu düşük BTC volatilitesi geçmiş haftalarda % 30 ile % 60 arasında büyük fiyat hareketlerine yol açtı. Mevcut fiyattan % 30 yukarı yönlü hareket 12.200 dolardır. Aşağı yönde % 30 hareket 6.500 dolardır.

Bitcoinin alım satım aralığının üst ve alt sınırlarına nasıl tepki verdiği hangi yönde trend olacağı konusunda bir fikir verebileceği düşünülüyor.

 

bitcoinboğalarbtcbtcfiyatıkriptotarihselveri
Comments (0)
Add Comment