Singapur un blockchain ödeme platformu lansmana hazır

Singapur Finans Otoritesi çok paralı blokzincir ödemeleri projesini ticari kullanım için uygulamaya hazır haldedir.

Singapur yetkilileri bugün blockchain ödeme projeleri olan Ubin Projesinin eksiksiz ve ticari lansmana hazır olduğunu açıkladı.

Singapur Finans Otoritesi veya MAS ilk kez 2017de Ubin Projesini üstlendi ve öncelikle sayısallaştırılmış bir Singapur doları (SGD) geliştirmeyi planladı. Sonraki adımlar dijital SGD kullanarak ödemelerin ve menkul kıymetlerin temizlenmesi ve çözülmesi için bir sistem oluşturmak için blockchain ve dağıtılmış defter teknolojisini keşfetmeyi içeriyordu.

Projenin son aşaması için MAS Singapur merkezli yatırım şirketi Temasek ve Amerikan yatırım bankası JPMorgan ile birlikte çalıştı.

MAS ödemeler ağı prototipinin geliştirilmesini Kasım 2019da başarıyla tamamladı. Otorite o zamandan beri sistemi ticari blockchain uygulamalarıyla sorunsuz çalışabilmesi için test ediyor.

MAS’ın resmi duyurusuna göre ödeme ağı “diğer blockchain ağlarının sorunsuz bir şekilde bağlanması ve entegre edilmesi” için bir arayüz sağlayacaktır.

Reuters diğer kullanım durumlarının yanı sıra çoklu para birimlerinde daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeler döviz değişimi ve döviz cinsinden menkul kıymetlerin ödenmesine izin verecek.

Blockchain ve kripto yeniliklerinde lider

Geçen ay MASın genel müdürü Ravi Menon ülkenin bir merkez bankası dijital para birimini denemek için Çin ile yakın işbirliği içinde çalışmayı planladığını belirtti.

Hükümet destekli blockchain projelerinin yanı sıra Singapur’un özel sektörü de blockchain ve kripto yeniliği ile patlıyor. Son 12 ayda Singapur ülke çapındaki blockchain şirketlerinin sayısında% 50 büyüme gördü.

Blockchainblok zincirkripto para
Comments (0)
Add Comment