Sıcak Gelişme! Terra Vakfı’ndan Önemli Açıklama: Onay Bekleniyor!

Luna Vakfı’nın (LFG) üst düzey bir üyesi, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, vakfın rezervlerini birkaç teknik ayrıntı dışında kullanmaya hazır olduğunu söyledi.

 Reservler, kullanıma hazır: Borsalardan onay bekleniyor

Yapılan açıklamada, rezervlerin büyük ölçüde perakende yatırımcıları, geliştiricileri ve staking yapan yatırımcıları destekleyeceği bildirildi. Bu kritik açıklama, Luna Vakfı’nın üyelerinden Remi Tetot tarafından yapıldı. Tetot, son çöküşün ardından önemli Terra geliştiricileri arasındaki düzenli iletişim eksikliğini de kınadı. Tetot, LFG’nin şu anda yaklaşık 1,5 milyar dolar olduğu tahmin edilen rezervleri kullanmak için gereken işlemler ve zamanlama konusunda borsalardan onay beklediğini söyledi. Yönetici, yakında resmi bir açıklama yapılacağını da söyledi, ancak kesin bir tarih vermedi.

 

UST stablecoin’inin düşüş hızı göz önüne alındığında, rezervlerin UST’yi tekrar 1 dolara sabitlemek için kullanılması pek olası görünmüyor. Birkaç topluluk teklifi, Terra’dan yatırımcılara ve staking yapanlara paralarının bir kısmını geri kazanmalarına yardım etmesini istedi. Şimdiye kadar UST ve LUNA  yakmak, fiyatın toparlanması açısından pek işe yaramadı. Tetot’un yorumlarından, geliştiricileri ve perakende yatırımcıları desteklemenin öncelik olacağı anlaşılıyor. Bu, Terra’nın kurucusu Do Kwon‘un da geçen hafta ortaya koyduğu fikirdi. Ethereum kurucusu Vitalik Buterin de bu planı destekledi.

 

VanEck, Valour ve 21 Shares, Terra (LUNA) ürünlerinin sunumunu durdurma kararı aldı

Avrupa’da LUNA ETP ürünleri sunan VanEck, Valour ve 21Shares şirketlerinin tamamı, ağ üzerinde yaşanan ve bilinçli olarak merkeziyetsiz ağın durdurulmasını kapsayan iki tam kapanma sebebiyle hisse dağıtımını durdurduklarını açıkladı. Üç ürün de bu hafta yaklaşık olarak yüzde 100 değer kaybetmişti. VanEck, Cuma günü yatırımcılarına yaptığı açıklamasında VanEck Terra ETN ürünü için hisselerin oluşturulmasını ve itfasını geçici olarak askıya alacağı konusunda uyarıda bulundu. Söz konusu ürün, birçok Avrupa ülkesinde işlem görüyor. Şirket, bu kararın nedeni olarak “tokenin değerinin büyük oranda düşmesini ve Terra ağının durdurulmasını gösterdi. VanEck tarafından yapılan açıklamadaşuifadelereyer verildi:
Terra ağında LUNA işlemleri gerçekleştirilemiyor. Bu yüzden teknik olarak VanEck Terra ETN ürünü için hisse oluşturulması ve itfa işlemlerinin kabul edilmesi mümkün değil.
 
 VanEck, “mümkün olduğu ve izin verildiği zaman en kısa sürede bir piyasa yapıcı ile piyasa sağlamak istediğini de” sözlerine ekledi. Benzer şekilde Valour’dan yapılan açıklamaya göre de “Terra ekosistemindeki yüksek oynaklık ve belirsizlik nedeniyle Valour Terra SEK ürününün ticaretinin durdurulduğu” açıklandı. Buna ek olarak İsviçre merkezli 21Shares, yaptığı açıklamasında “LUNA ağının aralıklı ve tutarsız bir şekilde çalışması” nedeniyle Terra ETP ürününün askıya alındığını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

altcoinLUNATerra