Shiba Inu Yeniden Yükselişte! Kısa Vadede Ralli Mümkün mü?

Shiba Inu (SHIB), değişken piyasa koşullarına rağmen yükselmeyi başardı ve bu hafta kripto piyasasının büyük bir kısmından daha iyi performans gösterdi.

 

Metaverse projesi, balina alımları ve Robinhood, Shiba Inu fiyatına ivme kazandırdı

SHIB metaverse’deki arazi satışları, Robinhood listelemesi ve balina birikimi gibi gelişmeler, SHIB fiyatlarını destekleyen faktörler arasında. Yakın tarihli bir duyuruya göre, Shiba Inu’nun metaverse projesinde arazi müzayede etkinliği sona erdi ve bir sonraki aşamasına geçti. SHIB’nin 72 saatlik satış etkinliği, ”hype” oluşturmayı başardı. Önde gelen kripto paralar, düşüş yaşarken, Shiba Inu son 7 günde yüzde 8’in üzerinde arttı. SHIB’nin metaverse’inde ilk teklif verme süreci sona erdikten sonra, ekip arazi satışı için ikinci aşamayı duyurdu. Bu süreç, “Holder Event” olarak adlandırılıyor. İlk etkinlik sırasında satın alınmayan araziler, doğrudan LEASH veya SHIBOSHI sahiplerinin kullanımına sunulacak. SHIB, bu etkinliğin sabit fiyatlarla devam edeceğini ve yedi gün boyunca devam edeceğini belirtti.
Raporlara göre, SHIB’nin Diamond Teeth katmanındaki bir arazi için verilen en yüksek teklif, yaklaşık 6.5 Ethereum’a (20 bin dolar) satıldı. Arsa için teklif tutarı, ”Holder Event” etkinliğinde olduğu gibi sabit kalacakt. Ancak arsa satın almak için sabit bir üst sınır yoktur. Ethereum (ETH) balinaları da Shiba Inu  biriktirmeye devam ediyor. “BlueWhale0073” adlı bir ETH balinası, 5,7 milyon dolar değerinde 237 milyardan fazla Shib satın aldı. Son alımlar, tokeni, son 24 saat içinde en büyük ETH cüzdanları tarafından satın alınan ilk 10 kripto para listesine de yerleştirdi. Ethereum balinaları, 1,3 milyar dolar değerinde Shiba  elinde tutuyor.

Coin yakma, SHIB fiyatı üzerinde etkili oluyor

Robinhood, kullanıcılarına 100 bin değerinde SHIB verdi. Listeleme, yatırım uygulaması için bile büyük bir dönüm noktası olarak görünüyor. SHIB, listeleme haberlerini takiben yüzde 17 arttı SHIB, Robinhood gerçek haberlerine olumlu tepki verdi. Asıl soru, bu rallinin ne kadar süreceği ve fiyatı ne kadar yükselteceği. Birçok analist, yüksek piyasa değeri nedeniyle SHIB’nin fiyatının yükselmesi olasılığını reddetti. Ancak proje, fiyatı artırmak için dolaşımdaki arzı azaltmak için son zamanlarda milyonlarca token yaktı.

Bunun başarılı olup olmadığını zaman gösterecek. Öte yandan Robinhood, platformunda aylık 22,5 milyon kullanıcıya hizmet veriyor. Birçok yatırımcıya SHIB sunmak, fiyatı artırbilir. En güçlü topluluklardan birine sahip olan Shiba Inu, fiyatında ivme kazanabilir.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!