Shiba Inu Bu Metrikte Yüzde 92 Düşüş Kaydetti! İşte Ayrıntılar!

İlk 10’da meme tabanlı altcoin bulunmazken, güncel veriler Shiba Inu (SHIB)’nun popülaritesinin azalmakta olabileceğini gösteriyor.

 

“SHIB fiyatı” anahtar kelimesi için Google aramalarında yüzde 92 düşüş kaydedildi

Google Trends verileri, Google aramalarında “SHIB fiyatı” terimine olan ilginin Ekim ayından bu yana  yüzde 92 düştüğünü ortaya koyuyor. 27 Ekim’den 5 Aralık’a kadar olan sürede, ‘SHIB fiyatı’ terimi için Google aramaları istikrarlı bir şekilde ivme kaybetti. 27 Ekim’de bu metrik 100’de iken, 5 Aralık’ta ise sadece 8 puanda kaldı. 8 Aralık itibariyle ilk 10 ülkeden yapılan Google aramasında, ‘SHIB fiyatı’ anahtar kelimesine gösterilen ilgi açısından Balkan ülkesi Kosova’da 100 puanla ilk sırada yeralırken, onu 70 puanla Nepal ve  62 puanla ABD takip ediyor. İlk 10 ülke arasında Nijerya, Estonya, Kanada, Singapur, Hindistan, Avustralya ve Pakistan yer alıyor.
Piyasada yaşanan sert düzeltme Shiba Inu da dahil olmak üzere birçok kripto para birimini etkiledi. Tüm zamanların en yüksek seviyelerin altında işlem gören SHIB’e karşı ilgi Google’da azalıyor olsa da, SHIB topluluğu ve ekosistemi istikrarlı bir şekilde büyüyor. SHIB, Kraken,  Binance, Coinbase ve KuCoin dahil olmak üzere en iyi 10 büyük kripto para borsasının hepsinde listelendi  Ek olarak, kripto para endüstrisindeki en hızlı büyüyen borsa ve ticaret platformlarından ikisi olan CoinGate ve VirgoCX de varlığı listeledi.

 

Shiba Inu işlem sayısında da büyük düşüş yaşandı

Güncel veriler, Google’da “SHIB Satın Al” anahtar kelimesine olan ilginin 3 ayın en yüksek seviyesine ulaştığı 27 Ekim’deki verilerle çelişiyor. Ekim ayında en büyük ilgi, Porto Riko, Çin ve ABD’den geldi. Shiba Inu ekosistemindeki çılgınlık azalırken, tokenin Kasım ayında işlem sayısında yüzde 40’lık önemli bir düşüş yaşandı. Önümüzdeki aylarda, boğa piyasasının ikinci bir ayağı olup olmadığını ve dünya çapında SHIB’ye olan ilginin azalıp azalmadığını veya bunun bir defaya mahsus bir çılgınlık olup olmadığını zaman gösterecek.

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, kripto para odaklı seyahat şirketi Travala, ödeme sistemine  Shiba Inu (SHIB)’yu ekleyeceğini duyurdu. Travala’nın heyecan uyandıran bu kararı sonrası, SHIB artık dünya çapında 2.2 milyondan fazla otel ve konaklama rezervasyonunda kullanılabilecek. Şirket, Shiba Inu ve Floki Inu’yu içeren bir anket düzenledi. Yaklaşık 5 milyon kişi, oy kullandı. SHIB, 3.4 milyon oy, yani toplam oyların yüzde yüzde 69’unu alarak FLOKI’yi geride bıraktı. SHIB, topluluğu, SHIB’nin küresel çapta benimsenmesine yönelik bu başarıyı sevinçle karşıladı. Shiba Inu’nun proje lideri Shytoshi Kusama, duyuruyu tweetledi ve “BOOM!” başlığıyla duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

GoogleSHIBShiba Inu