Santiment: Bu Altcoin Boğa Sinyali Veriyor

Blockchain analitik firması Santiment, merkezi olmayan bir kripto borsasının yerel token’ının perde arkasında muazzam bir temel güce işaret ettiğini söylüyor. Firmaya göre, zincir içi veriler, aynı adı taşıyan merkezi olmayan ticaret platformunun yerel token’ı olan altcoin DYDX için şaşırtıcı bir büyüme gösteriyor.

Altcoin projesindeki bu metrik inanılmaz artış gösterdi

Blockchain analitik firması Santiment, merkezi olmayan kripto para borsasının yerel token’ı olan DYDX için aktif adreslerde yeni bir boğa koşusuna işaret edebilecek anormal bir patlama olduğunu belirtiyor. Firmaya göre bu altcoin projesindeki son artış, durgun bir fiyat için oldukça sıra dışı görünüyor. Santiment’in ortaya koyduğu veriler ayrıca DYDX’in Ağ Büyümesinde patlama yaşandığını ortaya koyuyor.

Ağ Büyümesi, belirli bir kripto parayı ilk kez aktaran yeni adreslerin sayısını izlediğinden, zaman içinde kullanıcı benimsemesini gösteren bir metrik olarak nitelendiriliyor. Altcoin projesinde büyük bir artış gösteren bu metrik hakkında Santiment’in yorumu şöyle oluyor:

Sonra DYDX için şaşırtıcı bir Ağ Büyümesi bulduk. Şu güzelliğe bir bakın… Güçlü Aktif Adresler’iyle birlikte, potansiyel olarak fiyatı alabilecek çok güçlü bir yükseliş trendinde. Önceki pumping girişimleri daha da düşük Ağ Büyümesinde gerçekleşti.

Santiment, ETH balinalarının 2022’de geçen yıldan daha karlı olduğunu söylüyor

Ünlü analiz firmasına göre, DYDX için güçlü bir yükseliş eğilimine işaret edebilecek bazı “güven işaretleri” arasında altcoin’in fiyat direncinin 5,40 dolar üzerinde kırılması yer alıyor. Firmaya göre ayrıca altcoin projesinin 118 mevcut değerin üzerinde kalan Ağ Büyümesi ve mevcut seviyelerde 380’den fazla aktif adresin bulunması gibi etkenler de güven işaretleri arasında gösteriliyor.

Santiment ayrıca lider altcoin Ethereum (ETH) hakkındaki analizlerini de paylaşıyor. Buna göre Santiment, balinaların veya cüzdanlarında 1.000’den fazla ETH’ye sahip varlıkların, bir yıl öncesine pastadan göre çok daha büyük bir pay aldığını ifade ediyor. Kriptoarena.com olarak verilerini yakından takip ettiğimiz Santiment’in konuya ilişkin açıklaması ise şöyle:

Ethereum’un en iyi 10 balina adresi, toplam arzın bir yıl önce bugün olduğundan yüzde 4,3 daha fazlasına sahip. Bu cüzdanlar tarafından tutulan tüm ETH’nin yüzde 23,7’si, Ocak ayının sonunda ilk kez aştığı beş yılın en yüksek seviyelerine çok yakın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!