Pandemi nedeniyle, Blockchain yatırımlarında yüzde 63 lük düşüş

Profesyonel hizmetler firması KPMG Blockchainin önümüzdeki 12 ay içinde işletmelerden artan yatırımları görmek için beş gelişmekte olan teknoloji sektöründen biri olacağını tahmin eden Enterprise Reboot adlı bir rapor yayınladı.

Araştırma Forbesin Global 2000 listesinde yıllık geliri 1 milyar dolardan fazla olan en büyük kamu şirketleri listesinde yer alan 900 kuruluş yöneticisinin bir anketine dayanıyor.

Blockchaine yapılan yatırımın pandemi nedeniyle % 63 oranında düştüğü tespitinde bulunan rapor yapay zeka (AI) bulut bilişim 5G ve otomasyon teknolojileri ile birlikte sektörün ve büyük firmaların Covid-19 sonrası iş ortamında rekabet avantajı elde edeceği bir yatırım öngörüyor.

Teknoloji harcamaları sert düştü

KPMG Coronavirüs nedeniyle firmaların öncelikle hayatta kalmaya öncelik verdiklerini Global 2000 şirketlerinin gelişmekte olan teknolojilere fon sağlamak için bir adım geride durduklarını belirtti. Yöneticilerin yaklaşık yüzde 40ı yeni nesil teknoloji girişimlerine yatırımı tamamen durdurdu.

Raporda COVID-19 salgınından en çok etkilenen sektörün 18 milyon dolarlık ortalama yatırımdan 65 milyon dolara gerileyen Blockchain endüstrisi olduğu söylendi.

Yöneticiler yeni nesil teknoloji sektörleri arasındaki en büyük ortalama finansman kaybının Blockchainde olduğunu ifade ediyor.

Bununla birlikte yöneticilerin yüzde 59u COVID-19 ile dijitalleşmenin hızlandığını belirtti.

BlockchainBlockchainteknolojisicovid19dijitalleşmedüşüşglobal2000pandemiYatırım
Comments (0)
Add Comment