Popüler Tarayıcı Opera Bu Altcoin İle Ortaklığını Duyurdu!

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere büyük şirketlerin blockchain dünyasına olan ilgisi sürüyor. Son olarak Web Browser’ı olan Opera, altcoin Celo üzerine inşa edilmiş MiniPay’i kullanıcılarına tanıttı! İşte detaylar…

Opera yeniliğe imza attı: Altcoin Celo ile ortaklık kurdu

Küresel bir web browser’ı olan Opera, Celo blockchain üzerine inşa edilmiş bir cüzdan olan MiniPay’i tanıttı. Opera Mini tarayıcısına doğrudan entegre edilen MiniPay, Afrika’daki bireylerin sadece cep telefonu numaralarını kullanarak stablecoin almalarını ve göndermelerini daha kolay ve daha ekonomik hale getiriyor. Altcoin Celo’nun mobil öncelikli altyapısının benzersiz avantajlarından yararlanan Opera, başlangıçta hızlı ve sorunsuz P2P stablecoin ödemelerine odaklanarak tüketici sınıfı cüzdan deneyiminde yeni bir standart belirliyor.

Opera, Celo Vakfı ile işbirliği içinde MiniPay’i tasarladı ve inşa etti, cep telefonu numaralarını kullanarak yüzde birin altında ücretlerle cüzdandan cüzdana hızlı altcoin transferleri ve Google aracılığıyla otomatik cüzdan yedekleme ile hızlı katılım sağlıyor. Tüm bunlar, stabilcoin kullanarak para depolamak ve göndermek için daha güvenilir bir yol arayan kullanıcılar için Web2’den Web3’e sorunsuz bir yolculuk sağlayan bazı temel engelleri ele alıyor.

MiniPay nedir?

MiniPay, Google kimlik bilgilerini kullanan kolay bir katılım süreci ile her kullanıcının hızlı dijital varlık transferlerini deneyimlemesini ve Web3 işlemlerine sorunsuz bir giriş yapmasını sağlar. Buna karşılık, gözetim altında olmayan birçok cüzdan, kullanıcıların kripto konusunda bilgili olmasını gerektirir. İnsanların dijital varlıklarını kaybetmelerinin en yaygın nedeni, anahtar yönetimiyle ilgili karmaşıklıklardır – gizli kurtarma ifadesini ve şifreleri unutmak. MiniPay’in amacı, merkezi olmayan cüzdanları sezgisel hale getirerek tüm deneyim seviyelerindeki kullanıcıların işlem yapabilmesini sağlamaktır. MiniPay, kullanıcının anahtarlarını kendi Google Drive’ında otomatik olarak yedekleyerek, kullanıcıların telefonlarını kaybetmeleri veya uygulamayı yeniden yüklemeleri durumunda cüzdanlarını kurtarmalarını sağlar. Cüzdanın temeli hız, güvenilirlik ve finansal kapsayıcılık üzerine inşa edilmiştir ve bu da onu Afrika’daki kullanıcılar için vazgeçilmez bir araç haline getirmektedir.

Bir diğer yandan uzmanların görüşü ise teknolojiye olan merakıyla Nijerya, bu büyük girişim için ideal bir bölge olarak tanımlanıyor. Özellikle MiniPay cüzdan ile beraber milyonlarca kullanıcı hızlı bir şekilde transferlerini gerçekleştirebilecek. Öte yandan blockchain dünyasının sunduğu bu büyük fırsatlar birçok kripto para kullanıcısı için de büyük kolaylıklar sağlıyor ve dünyada yenilikçi hareketlere imza atıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!