Milyarder tahvil kralı Jeffrey Gundlach a göre, Bitcoin enflasyon riskine karşı iyi bir hedge

DoubleLine yatırım firmasının milyarder CEOsu Jeffrey Gundlach Pazartesi günü Rosenberg Research tarafından düzenlenen bir web yayınında yatırımcıların enflasyona karşı korunması gerektiğini ve Bitcoin ile altının söz konusu riske karşı en iyi önlem olduğunu belirtti.

Ayrıca  bir web semineri sırasında 30 yıllık hazine gibiuzun vadeli tahvillerde düşüş eğilimi olduğunu söyledi. Ancak deflasyonist bir ortamda deflasyon riskine karşı korunmak için hala BTCye ve biraz da paraya sahip olunması gerektiği düşüncesini savunuyor.

Bitcoinden yana bir tavır sergilemeyen Gundlach geleneksel bir değer deposu olan altının savunucusu olmayı sürdürüyor. Çünkü büyük bir risk durumunda altının tutulacak en iyi yatırım aracı olduğunu düşünüyor.

Daha önce kriptoya atıfta bulunarak böylesi çılgın bir ticaret piyasasına ilgi duymadığını belirtti.

Geçen ay RealVision verdiği röportajda Ocak 2020de Bitcoinin 15.000 Dolara ulaşacağını söylemesine rağmen Doların zayıflama zamanı dedi ve dijital paranın yalan olduğunu belirterek ona inanmadığını söyledi.

“Bitcoine inanmıyorum. Bence bu bir yalan. Bence çok izlenebilir. Bunun anonim olduğunu sanmıyorum şeklindeki açıklamasının ardından Gundlach Bitcoinden nefret etmediğini de ekledi.

Pazartesi günü Gundlach dışında Visionary Music Groupun kurucusu ve CEOsu Chris Zarou da Bitcoine verdiği desteği Uzun vadede iyimser düşünüyorum açıklamasıyla gösterdi.

Bitcoinin fiyatı 2020de bir yükseliş gördüğü için son zamanlarda 34 ayın en yüksek seviyesine ulaşarak mevcut durumda 13.740 Dolar civarında yer alırken YTDnin % 86sını yükselttiğinden dijital para birimi şirketler ana akım medya ve potansiyel yatırımcılar tarafından oldukça dikkat çekiyor.

bitcoindolarenflasyonhedgekriptoparariskYatırım
Comments (0)
Add Comment