Micheal O’Leary: BTC den uzak durun

Bitcoin ile ilgili olarak oldukça olumsuz bir bakış açısına sahip olan dev hava yolu şirketi Ryanairın CEOsu Micheal O’Leary Bitcoini bir saadet zincirine benzeterek yatırımcılara kaçınmaları gerektiğini söyledi.

“Bir Ponzi şemasına eşdeğer olduğuna inandığım Bitcoine asla ve asla bir kuruş yatırım yapmadım ve asla yapmam. Biraz sağduyusu olan herkese bu yalan yanlış hikayeyi gözardı ederek Bitcoinden bir veba gibi herkesin kaçınmasını tavsiye ederim.

Oleary bir reklam kampanyasında kendisinin onayını aldığını iddia eden “Bitcoin Lifestyle” adlı açık bir kripto dolandırıcılığına atıfta bulundu.

Sahte bir haber yayınıyla ilgili sahte bir haber makalesine göre Oleary Late Late Showdaki bir röportajda izleyicileri ve ev sahibi Ryan Tubridyyi kendisini otomatik bir ticaret sistemi olarak tanıtan Bitcoin ile ne kadar para kazandığını göstererek şok ettiğini iddia etti.

Kripto para birimi dolandırıcılığını teşvik etmek için zengin ve ünlü insanların imajını kullanmak potansiyel “yatırımcılar” arasında güvenilirlik kazanmak için çok yaygın bir taktiktir. Nisan ayı başlarında bir Bitcoin ticaret aldatmacası Sussex Dükü ve Düşesi Prens Harry Charles Albert David ve Meghan Markleın karıştığını iddia etti.

Mart ayında Janet Jacksonın milyarder eski kocası Wissam Al Mana Facebooktan bir kripto sahtekarlığını teşvik ederken imajını gösteren reklamlar için kimin ödeme yaptığını ortaya çıkarmasını istedi.

bitcoinbtcBTCdolandırıcılıkMichealOLearysaadetzincirisibersuçYatırım
Comments (0)
Add Comment