Makro yatırımcıya göre, kurumsal para bir yıl içinde BTC yi 250 bin Dolara çıkaracak

Makro yatırımcı Raoul Pal en son Bitcoin rallisinin kurumsal yatırımcı liderliğindeki boğa piyasasının başlangıcı olduğunu düşünüyor. Yatırımcı kurumsal paranın bir yıl içinde Bitcoini 250 bin Dolara çıkarabileceğini söylüyor.

Global Macro Investor and Real Visionın kurucusu ve CEOsu Raoul Pala göre Bitcoinin Kasım 2021e kadar 150.000 Dolara ulaşması mümkün görünüyor. Pal Bitcoinin şu anda Bitcoin pazarına akan büyük miktarda kurumsal para nedeniyle 250.000 Doları dahi görebileceğini düşünüyor.

Pala göre en son Bitcoin rallisini esas olarak perakende yatırımcılar tarafından yönlendirildiğine inanılan 2017nin kripto yükselişinden temelde farklı kılan şey budur.

Pala göre Bitcoinin ek arzının çoğu şu anda PayPal Square — son zamanlarda kripto hizmetlerini benimseyen — ve Grayscale tarafından absorbe ediliyor. Ortaya çıkan arz sıkışmasının Bitcoinin son dalgalanması için katalizör olduğuna inanıyor.

Pal Bitcoinin lehine olan makroekonomik faktörlere işaret ederek”Bu arz ve talep dengesizliğinin yaşandığı başka bir pazar daha önce hiç görmedim” dedi.

Koronavirüs aşısı ile ilgili haberler hızlı bir ekonomik iyileşme için bir umut olsa da hükümetlerin ekonomilerini sürdürmek için ek parasal teşvikler yayınlamaları gerekeceği düşünülüyor. Bu durum Pala göre fiatın devalüasyonuna yol açacak. Bunun düşük faiz oranlarıyla birlikte Bitcoinin fiyatını yeni zirvelere çıkaracağına inanıyor.

“Bu hayatı değiştiriyor. Başka hiçbir varlığın kısa bir süre içinde 5 10 20 kat gibi bir avantajı yoktur.”

bitcoinbtcanalizbtcfiyatıdeğerkriptoparaanalizi
Comments (0)
Add Comment