Loopring (LRC) Nedir?

Loopring (LRC) nedir?  adlı konu başlığımızı Kriptoarena.com olarak, bu makalemizde yanıtlıyoruz. Loopring projesi, merkeziyetsiz borsaların geliştirilmesi için tasarlanan bir platformdur. Proje ayrıca ETH Blockchain’i üzerinde yer almaktadır. Bu platformun temel amaçlarından biri de kullanıcıların borsalar arasında varlık ticareti yapabilmelerine izin vermektir. ETH tabanlı Loopring projenin yerel kripto para birimi LRC Coin’dir. Aynı zamanda 2017 yılının Ağustos ayında düzenlenen ICO ile LRC Coin’ler piyasaya sürülüp, halka açık duruma gelmiştir.

Loopring projesinin amacı nedir?

Platformunun kurulma amacı; merkezi emir eşlemeyle merkeziyetsiz Blockchain üstü işlem anlaşmasını, merkezi ve merkeziyetsiz borsaların en iyi yönlerini alıp, melez bir üründe birleştirebilmektir. Ayrıca Loopring protokolü, ETH’nin mainnet üzerinde ilk olarak Aralık 2019’da konumlanmıştır.

Kullanım alanları neler?

DeFi protokolünden biri olan Loopring, bu platformu birlikte sağlamak için kendi LRC kripto para birimi de dahil birden çok kripto para birimi kullanmaktadır. Bütün ETH cüzdanlarda kullanılabilen LRC Coin, özellikle Blockchain alanında önemli görevler üstlenir. Loopring, DEX’lerde şeffaflık eksikliğini ortadan kaldırdığı için DEX alanında en çok kullanılan projelerden biri olarak kabul edilmektedir. Ayrıca DEX’lerin en iyi yönlerine odaklanıldığı için özellikle DeFi alanında geniş kullanım alanına sahiptir.

Avantajları neler?

  • ETH’deki DEX’lerle ilişkili yavaş hızları ve yüksek maliyetleri ortadan kaldırmaktadır.
  • Platformun kullanıcıları, alım-satım yapmak istediklerinde ticarete başlamak için bir borsaya para yatırmaları gerekmez.
  • LRC ile fonlar her zaman kullanıcı cüzdanlarında kalır ve asla emirlerle kilitlenmez.
  • LRC ağındaki Ring madencileriyle ilgili tüm taraflar için istenen işlemler bitene kadar, tahtalar aracılığıyla emirlerin doldurulmasını sağlamaktadır.
  • Ayrıca madencilik imkanı sunduğu için işlem hacmi giderek artış göstermektedir.
  • ETH altyapısını kullandığı için bütün ERC-20 uyumlu cüzdanlarda tutulabilmektedir.

Dezavantajları neler?

  • LRC Coin yüksek volatilitesi sebebiyle riskli bir yatırım seçeneğidir.
  • DeFi sektöründeki regülasyonlar özellikle LRC Coin fiyatını olumsuz yönde etkileyebilmektedir.
  • Ayrıca ETH altyapısını kullandığı için ETH fiyatındaki çöküşler LRC Coin fiyatını da düşürebilmektedir.

Loopring (LRC) nedir? Nasıl satın alınır?

LRC ile şu anda işlem yapılabilen borsalar; Binance, Binance US, Coinbase Exchange, Gate.io, KuCoin ve FTX’dir. Coin satın almak için ise aşağıdaki adımlar izlenmektedir:

Öncelikle ilk adım olarak LRC listeleyen borsaların web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra hesap açma adımlarını tamamlayın. Daha sonra kimlik doğrulama ve onay süreçlerini de tamamlayıp, para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak istediğiniz bakiye tutarınca LRC Coin alım emri oluşturabilirsiniz. Güvenilir soğuk cüzdan hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

altcoinBinancebitcoinBlockchainbtccryptocurrencydefidexethEthereumkripto paraLoopringLRC