Kripto piyasasından uzak durulması gereken bir süreç

Uzman yatırımcı Selcoin 27 Ağustosta Youtube platformunda bir video aracılığıyla bu süreçte BTC ve altcoin olmak üzere kripto para birimlerinden uzak durmanın gerekliliği hakkında bir açıklama yaptı.

Bu açıklamaya göre yapmış olduğu analizler doğrultusunda genel olarak kripto para piyasasında olumsuz bir tablonun seyredebileceğini ve özellikle Bitcoinin 10.000 dolara kadar düşebileceğini bildirerek kripto dünyasına adım atmayı düşünenlerin temkinli yaklaşmaları gerektiğinden bahsetti. Düşüncesini “Kâr kaçırmak zarar etmekten iyidir” sözleriyle doğruladı.


                                                            Son bir ayı gösteren 4 saatlik BTC / USD fiyat grafiği

Haber yazımı esnasında 11.319 Dolar olan Bitcoin Fed Başkanı Jerome Powellin yaptığı konuşma sırasında hızla yükseldi ve akabinde eski seviyesine geri döndü. 

Selcoin “Dipten alanlar kârdan zarar etmiş olsa da pazar hakkında yeterli bilgiye sahip olmadan yeni adım atmaya başlayan kişiler zararda” açıklamasını yaptı.

Selcoin piyasaya yeni girecek kişilere istinaden şöyle dedi:

“Burada çok basit bir matematik işliyor. 100 birimlik varlıkta % 50 kaybedersen elindeki varlığı başladığı seviyeye tekrar getirmek için kalan 50 birimin % 100 değer kazanması gerekiyor.”

BTCnin gerilemesinin devam edeceği tespitinde bulunan Selcoin “Bitcoinde düşüş yaşandığı takdirde Altcoinler de aynı sertlikte düşecektir. Kripto para piyasasına biraz daha mesafeli olunması gereken bir süreç içerisinde bulunuyoruz dedi.

Altın ve gümüş ile ilgili de bir değerlendirmede bulunan analist her ikisinde de yükselişe işaret etti.

AltınanalizbtcgümüşkriptoparakriptopiyasasıselcoinYatırım
Comments (0)
Add Comment