Kripto para aracılığıyla gayrimenkul alımı mümkün

Antalya Homes adlı Türk gayrimenkul firması Bitcoin Ethereum ve Ripple gibi kripto para birimleri aracılığı ile ev alım satımının gerçekleştirilmesinin mümkün olduğunu belirtti.

Bu doğrultuda kripto para birimi ödeme çözümü platformu Utrust ile güç birliğine gitti. Böylelikle dalgalanan kurdan etkilenmeden diğer tüm kripto para birimlerinin de ödeme seçeneği olarak sunulduğu güvenli bir gayrimenkul alışverişinin önü açıldı.

Bir karekod okutma kolaylığı ile para transferini gerçekleştirmek mümkündür.

Gayrımenkul sektöründe kripto para ile işlemin 2018de başladığını aktaran Tekçe Overseas Gayrimenkul A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Tekçe “Son dönemde bu ülkelerdeki gayrimenkul yatırımcılarının yatırımlarını daha çok kripto para ile yapmayı tercih ettiğini görüyoruz. Ayrıca mayıs ayındaki Bitcoin halving de yoğun teknoloji kullanımı olan Amerika ve Avrupa ülkelerinde kripto para ile gayrimenkul alımına talebi artırdı. Biz Utrust ile iş birliği yaparak PropTech ve FinTech alanlarında güçlü bir birliktelik ile güvenilir bir alım-satım imkanı sunuyoruz” yorumlarında bulundu.

Pandemi sebebiyle gayrımenkul alım satımını uzaktan gerçekleştiren uluslararası yatırımcıların ödeme tercihini kripto para birimlerinden kullandıklarını aktardı.

Rusya Çin ve İran gibi ülkelerdeki gayrimenkul yatırımcılarının daha çok kripto para tercih ettiğini görüyoruz.”

Utrust CEOsu Sanja Kon ise “Tüm pazarlarda dijital para birimlerinin tam olarak benimsenmesi için çabalıyoruz. Gayrimenkul bunun için en açık olan pazarlardan biri. Potansiyel çok büyük. Türkiye pazarına bu kadar güçlü ve dinamik bir ortakla girmekten çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Şirket daha önce yaklaşık 12 milyon Dolar civarındaki bir villanın ödeme şeklinin Bitcoin ile olduğunu bildirdi.

alımsatımbitcoindijitalvarlıkEthereumgayrımenkulkriptopararipple
Comments (0)
Add Comment