Japonlar hangi kripto paraya yatırım yapıyor?

Japonya Merkez Bankası dolaşımdaki para stokunun ekonomik yardım ödemelerinin alınmasının ardından Haziran ayında yüzde 6 arttığını bildirdi.

Japonyadaki yatırımcılar hükümet ekonomik yardım ödemeleri yapmadan önce pandeminin ilk aşamalarında kripto varlıklarını artırdı.

Rapora göre Japonya Bankası ülkedeki M3 arzının – dolaşımdaki çeşitli para stokunun bir ölçüsü – Haziran ayında yüzde 59 artarak 135 trilyon dolara yükseldiğini açıkladı.

Hükümetin bireylere şirketlere 100 bin yen bazı evlere 300 bin yen ödemeler yapmasının ardından Japonya sakinleri için mevcut olan likit varlıkların miktarı arttı.

Nikkei bu tür ödemelerin Japonyadaki nakit akışını “bol” hale getirdiğini ve harcama alışkanlıklarını daha az artırdığını bildirdi. Eğer bu para herhangi bir sayıda varlık piyasasına doğru gidecek olsaydı enflasyon sınırlıyken niceliksel genişleme devam ettikçe bir kabarcık oluşturabilir.

Teşvik ödemeleri kripto paraya mı gidiyor?

Cointelegraph Nisan ayında kripto borsası Coinbasede 1.200 dolarlık satın alma sayısının Mart ayında dört kat arttığını bildirdi. Veriler Amerikalıların ülke çapında büyük çaplı kapanmaların ortasında kripto para birimine yatırım yapmak için ekonomik rahatlama amaçlı hükümet tarafından verilen kontrolleri kullanıyor olabileceğini gösteriyor.

Mart ayında Japonyadaki yatırımcılar büyük kripto para varlıklarını Bitcoin (BTC) için% 11 Ethereum (ETH) için% 5.7 ve Ripple (XRP) için% 6.4 ve diğer altcoinler için ılımlı kazançlar artırdılar.

Japonyada 936 dolarlık teşvik çeklerinin çıkarılması Nisan ayında başladı. Bu Japonların “Kara Perşembe” sonrasında ve ülkenin erken tedbirleri sırasında koronavirüsün yayılmasını önlemek için kripto paraya daha fazla yatırım yaptığı anlamına geliyor

BoJDijital yenJaponya Merkez Bankasıkripto para
Comments (0)
Add Comment