İsviçre, kripto sektörü için yeni yasalar getiriyor

İsviçre milletvekilleri ülkede dijital para birimi ve blok zincirini düzenlemek için yeni bir yasa sistemi başlattı.

Yeni yasa Blockchain ve dijital para birimini ilk kez yasal bir temele dayalı kurumsal ve finans yasası değişiklikleri şeklinde getiriliyor.

Kanunlar borsa dijital menkul kıymetleri için ilk kez tanımlamalar sunmanın yanı sıra iflas durumunda dijital para varlıklarının ele geçirilmesi için yasal süreci de açıklıyor. Ayrıca kara para aklama politikaları ve diğer uyum önlemleri ile ilgili olarak ticaret borsalarına da değiniyor.

Bu değişiklikler 2020nin başlarında Temsilciler Meclisi tarafından itiraz edilmeden İsviçre yasalarına kabul edilen 2020 Blockchain yasasından kaynaklanıyor.

Blockchain ve dijital para birimi için tanımlar sunan yeni yasalar 2021in başlarında yürürlüğe girecek. Endüstrinin İsviçrede büyüdüğü göz önüne alındığında yeni yasal çerçevenin Avrupa ülkesini bu alandaki girişimcilere ve yatırımcılara daha da çekici hale getirmesi bekleniyor.

İsviçre şu anda 900 çalışanı olan Facebookun Libra Derneği de dahil olmak üzere 4.700 Blockchain şirketine ev sahipliği yapıyor.

Bankacılık ve finans alanındaki uzmanlık konusundaki geleneksel itibarına dayanarak İsviçreyi blockchain ve dijital para birimi endüstrileri için cazip hale getirmek için ortak bir çaba sarf edildi ve milletvekilleri endüstrinin mevzuat yoluyla büyümesini hızlı bir şekilde destekleme yoluna gitti.

İsviçrede 2019da İsviçre Finans Piyasası Denetleme Kurumu tarafından dijital para bankacılığı lisansı alan ilk kurum olan Sygnum ve Seba Crypto AG gibi özel dijital para bankaları dahil olmak üzere blockchain dünyasının ilgisini çekmek için bir dizi özel ve kamu girişimleri yürütülüyor.

Blockchainblokzinciridijitalvarlıkisviçrekanuntasarıyasa
Comments (0)
Add Comment