İşte 2023’te Satın Alınacak En İyi DeFi Coinleri!

Daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere 2022 yılında yaşanan çöküşler, birçok yatırımcıyı derinden etkiledi ve yatırımcılar, 2023 yılı için en iyi token’ları araştırmaya şimdiden başladı. Önde gelen kripto para uzmanları ise 2023 yılına damga vuracak DeFi Coinleri açıkladılar! İşte detaylar…

Dikkat çeken DeFi Coinleri arasında ilk sırada GMX bulunuyor!

Merkezi Olmayan Finans (DeFi), kripto endüstrisi geri çekilirken 2022’de yoğun bir baskı altına girdi. Yılın en büyük kripto para birimi haberlerinden biri FTX ve Terra’nın çöküşüydü. Sonuç olarak, toplam kilitli değer (TVL) 250 milyar dolardan sadece 60 milyar dolara düştü. Uzmanlar ise 2023 yılında takip edilmesi gereken DeFi Coinleri açıkladı.

Listenin ilk sırasında GMX bulunuyor. GMX, Arbitrum ve Avalanche’de lider bir merkezi olmayan borsadır (DEX). Kullanıcıların kalıcı sözleşmeler alıp satmalarını ve spot token satın almalarını mümkün kılan bir DEX’tir. GMX, son birkaç ayda milyarlarca kripto para birimini ele aldı. Kilitli toplam değeri (TVL), 802 milyon doların üzerine çıkarak onu dünyanın en büyük 17. DeFi’si haline getirdi.

FTX’in çöküşünden yararlanan GMX fiyatı, 2022’deki en düşük seviyesinden geri döndü. Daha yaygın hale geldikçe tokenin 2023’te yükselmeye devam etme olasılığı var. Analistler, Voyager Digital, Celsius ve FTX gibi merkezi platformların çöküşünün GMX gibi DEX platformlarının daha güçlü olmasına yol açacağını düşünüyor. DeFi Coinleri arasında dikkat çeken coin GMX, anlık olarak 46,57 dolardan işlem görüyor.

AAVE potansiyeliyle beraber öne çıkıyor!

AAVE, 5,8 milyar doları aşan TVL ile dünyanın en büyük DeFi Coinleri projelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Diğerleri arasında Ethereum, Polygon, Optimism ve Arbitrum dahil olmak üzere çeşitli blok zincirlerinde bulunur. Aave, kullanıcıların faiz kazanmasını, varlık ödünç almasını ve uygulama geliştirmesini mümkün kılan bir borç verme platformudur.

Aave’nin Topluluk Hazinesi, AAVE, USDC, Dai ve USDT dahil olmak üzere 113 milyon doların üzerinde varlığa sahip. Bu fonlar rezerv faktöründen, anlık likidite ücretlerinden ve diğerlerinin yanı sıra portal ücretlerinden gelir. Aave, DeFi endüstrisindeki güçlü pazar payı ve 2023’teki büyüme potansiyeli nedeniyle iyi bir yatırım. Ayrıca AAVE, bu yılki satıştan neredeyse zarar görmeden çıktı. Son 24 saat içerisinde yüzde 1.2 değer kaybeden AAVE, anlık olarak 54,46 dolardan işlem görüyor.

Uniswap, yeni özelliklerle kullanıcıların karşısına çıkıyor!

Uniswap, dünyadaki en eski merkezi olmayan borsa olarak karşımıza çıkıyor (DEX). Yatırımcılardan 1,6 milyar doları aşan bir değerleme ile 160 milyon doları aşan büyük bir platformdur. Uniswap, insanların dijital varlıklar almasını, satmasını ve takas etmesini mümkün kılar. Kısa bir süre önce, Değiştirilemez token’ları (NFT) satın alma özelliğini tanıttı.

Bu nedenle, önde gelen bir DEX olarak Uniswap muhtemelen iyi durumda olmaya devam edebilir. Uzmanlar, Uniswap gibi iyi sermayelendirilmiş DEX borsalarının uzun vadede gelişmeye devam edeceğinden şüpheli. Ayrıca, Uniswap son birkaç ayda önemli çıkışlar yaşamadı. Anlık olarak UNI, 5,22 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!