Haber ajansı, ABD başkanlık seçim sonuçlarını blockchain üzerinden yayınladı

Associated Press haber ajansı 3 Kasım Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimlerinden gelen sonuçları Ethereum ve EOS blok zincirlerinde yayınlıyor.

AP Elections APIsine nasıl erişileceğini detaylandıran geliştirici web sayfasında belirtildiği gibi sonuçlar Everipedia’nın OraQle yazılımı tarafından blok zincirine değişmez bir şekilde yazılıyor.

Sonuçlar doğal olarak AP web sitesinde de yayınlanırken blockchain tabanlı Everipediayı kullanmak her eyalet için gelen çağrıların kırılmaz ve kalıcı bir kaydını sağlıyor.

AP ayrıca Ethereum akıllı sözleşme adresini yayınladı ve okuyucuların Etherscan gibi blok kaşiflerini geldiklerinde takip etmelerine izin verdi.

Bununla birlikte sonuçların şimdiye kadarki tüm adlandırılmış durumların sonuçlarını harmanlayan daha erişilebilir bir versiyonu AP’nin Bloks.io adresindeki EOS hesabı aracılığıyla kullanılabilir.

2020 ABD seçimleri on yılların en tartışmalı seçimlerinden biri ve sonuçları önemli savaş alanı eyaletlerinde tele kadar iniyor. Koronavirüs salgını nedeniyle neredeyse 100 milyon oy ya posta yoluyla ya da şahsen görevdeki başkan Donald Trumpı üzecek kadar erken atıldı.

Kripto para birimi dünyası bir sonraki ABD başkanının kim olacağını ve bunun piyasalar üzerindeki etkisini öğrenmeye hevesli.

Ancak nihai bir kararın verilmesi günler hatta haftalar alabilir. Trump posta yoluyla oy pusulaları yoluyla seçmen sahtekarlığı konusunda tartışmalı iddialarda bulundu. Bugün erken saatlerde oy sayımını durdurmak için Yüksek Mahkemeye itiraz etmekle tehdit etti.

Bidenbitcoinkripto paratrump
Comments (0)
Add Comment