Güney Kore’den Binance ve Kripto Para Borsalarına Dev Hamle!

Bildiğiniz üzere kripto para piyasası birçok dolandırıcılık ve scam olaylarıyla uzun bir süredir çalkalanıyor. Dünyanın ikinci en büyük kripto para pazarına sahip Güney Kore, bu konu için harekete geçti. Güney Kore Ulusal Polis Teşkilatı, sistemin Binance ve diğer kripto borsalarındaki adresleri izlemesini ve fonları dondurmasını sağlamak için yeni bir sistem öneriyor. Polis teşkilatı bu konuları görüşmek üzere Binance ve Güney Kore’nin en büyük 5 kripto borsasıyla bir toplantı düzenleyecek! İşte detaylar…

Güney Kore Binance ve diğer borsalara yönelik yeni adımlar attı

Güney Kore Ulusal Polis Teşkilatı, cüzdan adreslerinin doğrulanmasını talep etmelerini ve yalnızca beş yerel kripto para birimi borsasından değil, aynı zamanda Binance gibi küresel borsalardan da fonları dondurmalarını sağlayan kapsamlı bir sistem kurmayı planladığını açıkladı. Polis teşkilatı, kripto para birimlerini içeren yasadışı faaliyetlerle mücadele yeteneklerini arttırmayı amaçlayan bir hareketle, bu yeni sistemin uygulanmasını tartışmak üzere bir “Kripto Para Borsaları Çalışma Konferansı” düzenleyecek.

Geçen yılın Ekim ayından bu yana Güney Kore polisi, bir “Kripto Para Borsası Doğrulama Sistemi” kurarak aralarında Upbit’in de bulunduğu beş yerli kripto para borsasıyla aktif olarak işbirliği yapıyor. Bu sistem, polisin devam eden soruşturmalarla ilgili cüzdan adreslerini aramasına ve ilgili varlıkları hangi borsanın yönettiğini belirlemesine olanak tanıyor. Polis, sistemin kapsamını Binance gibi küresel borsaları da içerecek şekilde genişleterek, yasadışı fonları birden fazla platformda takip etme ve dondurma kabiliyetini daha da güçlendirmeyi amaçlıyor. Binance’in doğrulama sistemine entegrasyonuna ilişkin tartışmalara ek olarak, konferansta ayrıca yerel borsalar için mevcut sistemin geliştirilmesi ve kolluk kuvvetleri için özel bir iletişim ağı olan polis yardım hattının yeniden canlandırılması da ele alınacak.

36 yerel kripto para borsasını kapsayacak

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere Güney Kore Ulusal Polis Teşkilatı, borsa doğrulama sistemini mevcut beş büyük borsa da dahil olmak üzere toplam 36 yerel borsayı kapsayacak şekilde genişletmeye yönelik gelecek planlarını özetledi. Bu sayede Güney Kore kripto para ticareti ortamının tamamını kapsayan kapsamlı bir ağ oluşturmayı amaçlıyorlar.

Güney Kore Ulusal Polis Teşkilatı’nın bu hamlesi, Güney Kore hükümetinin son yıllarda önemli bir büyüme ve popülerlik yaşayan kripto para sektörünü düzenlemek ve izlemek için devam eden çabalarının bir parçası olarak geliyor. Kripto para birimlerini içeren yasadışı faaliyetlerin ve dolandırıcılıkların sayısının artmasıyla birlikte, hükümet ve kolluk kuvvetleri yatırımcıları korumak ve suç faaliyetlerini önlemek için daha katı önlemler uygulamak üzere birlikte çalışmaktadır.

Kripto’ya yönelik suç oranlarını düşürmesi bekleniyor

Ulusal Polis Teşkilatı, cüzdan adreslerinin doğrulanmasına ve fonların dondurulmasına olanak tanıyan kapsamlı bir sistem kurarak Güney Kore’de  Kripto para ticareti için daha güvenli bir ortam yaratmayı hedefliyor. Bu girişimin yatırımcı güvenini artırması ve potansiyel suçluları kripto para birimi alanında yasadışı faaliyetlerde bulunmaktan caydırması bekleniyor. Kripto Para Borsası Çalışma Konferansı’ndan elde edilen sonuçlar ve diğer gelişmeler, Güney Kore’deki kripto para sektörünün gelecekteki düzenleyici ortamını şekillendirme potansiyeline sahip oldukları için sektör katılımcıları ve kamuoyu tarafından yakından izlenecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!