FTX kripto borsası, Blockfolio uygulamasını 150 milyon dolara satın aldı

FTX Blockfolioyu 150 milyon Dolara satın aldı. Hızlı büyüyen borsanın platformuna milyonlarca kullanıcı ekleyeceği öngörülüyor.

Geçen yıl kurulan FTX kriptoda en hızlı büyüyen şirketlerden biri oldu. Mevcut durum itibariyle ise borsa stratejik bir satın alma yoluyla platformuna altı milyon yatırımcı daha ekleme şansına sahip bulunuyor.

Bir kripto portföy yönetimi uygulaması olan Blockfolio geliştirilmekte olan yeni özellikler üzerinde çalıştı. 500den fazla borsada 10.000den fazla kripto para birimi ve Blockchain varlıkları için fiyat desteği sunuyor. Uygulama kullanıcıların portföylerini izleyebilirken fiyatlar piyasa verileri takım güncellemeleri ve haberler ile ilgili güncel bilgilere erişilebiliyor.

Borsalar portföy yönetim platformları ve fiyat akışları birleşmeye devam ederken anlaşma sektördeki konsolidasyona yönelik bir başka adımdır. Binanceın Nisan ayında CoinMarketCap satın almasının hemen akabinde geldi. Bu anlaşmanın 400 milyon dolar olduğu bildirildi ancak hiçbir şirket bu miktarı doğrulamadı.

CoinMarketCap ve kendi web sitesine göre dünyanın 22. en büyük spot borsası ve 6. en büyük türev borsası olan FTXin ekibi Jane Street Optiver Susquehanna Facebook ve Google dahil olmak üzere Wall Street Quant firmalarından ve teknoloji şirketlerinden ileri geliyor.

FTXin genişlemesi devam ediyor

FTX 2019 lansmanından bu yana etkileyici bir büyüme gösterdi ve bu momentumun çoğu geniş ürün yelpazesine atfedildi. Borsa endüstrinin ilk türevleri opsiyonlar volatilite ürünleri ve kaldıraçlı tokenler de dahil olmak üzere yenilikçi ürünler sunuyor.

Şirket profesyonel ticaret firmaları için yeterince sağlam ve yeni başlayanlar için yeterince sezgisel bir ticaret platformu sağlamayı amaçlıyor. Blockfolionun satın alınması profilini daha da artıracak.

alımsatımBlockchainBlockfolioFTXkriptoborsası
Comments (0)
Add Comment