Credit Suisse Önemli Altın Tahminini Duyurdu!

Altın fiyatı (XAU/USD), Tokyo seansında 1.640,00 doların altında küçük bir aralıkta konsolide oluyor. Volatilite, Federal Rezerv (Fed) tarafından faiz oranı kararının açıklanmasından sonra azaldı.

FED faiz artışlarının ardından piyasalara genel bakış

S&P500 vadeli işlemlerinin Çarşamba günü büyük düşüşler yaşamasının ardından marjinal bir toparlanma göstermesi nedeniyle piyasa havası sakin görünüyor. ABD doları endeksi (DXY), 112,00’nin altında bir aralık profili gösteriyor. 10 yıllık ABD devlet tahvillerinin getirileri yüzde 4,12 seviyesinde sabitlendi. Fed’in aşıladığı volatilitenin piyasadan çekilmesi zaman alacak. Çünkü, Kripotarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Fed başkanı Jerome Powell’ın üst üste dördüncü 75 baz puan (bps) faiz artırımı şahin bir sürecin ardından geldi. Şimdi, yatırımcılar odaklarını Cuma günü açıklanacak olan ABD istihdam verilerine kaydırıyorlar.

Çarşamba günü, ABD Otomatik Veri İşleme (ADP), ABD ekonomisinin işgücü piyasasında 239 bin yeni iş eklediğini bildirdi. Ve ABD Tarım Dışı Bordrolar (NFP) için fikir birliği, işgücü piyasasının 263 binin önceki serbest bırakılmasına kıyasla 200 bin işle dolu olduğunu gösteriyor. ADP ve NFP verilerindeki geniş bir ayrışma, altın fiyatlarında oynaklık getirebilir.

Altın teknik analizi

Altın çift tepe grafiğini güçlendirdi. Credit Suisse’deki stratejistler daha fazla zayıflık beklediklerini bildirdi ve şunları söyledi:

Baskıyı hafifletmek için 1.687 doların üzerinde haftalık kapanış yapılması gerekiyordu
1.691/76 doların altındaki altın, mevcut büyük ‘çift tepesini’ güçlendirdi. Bu nedenle, bir üst düzey ile XAU / USD’nin yenilenmiş bir baskı altına girmesini bekliyoruz. Bir sonraki desteğin 1.614 dolar, ardından 1.560 dolar ve nihayetinde temel hedefimizin 1.451/40 dolar olarak görüldüğünü not ediyoruz. Sadece 1.687 dolardaki 55 günlük ortalamanın üzerinde ikna edici bir haftalık kapanış, kıymetli metal üzerindeki baskıyı hafifletebilir, bir sonraki direnç daha sonra daha da önemli 200 günlük ortalamada, şu anda 1.808 dolarda görülecektir.

Saatlik ölçekte, altın fiyatları Salı günkü en düşük seviyeden 1,630.77 dolara yerleştirilen haftalık en düşük seviyeler etrafında geziniyor. Altın, 20 dönemlik Üstel Hareketli Ortalama’nın (EMA) altında alış-satış görüyor ve bu da ileride daha fazla zayıflığa işaret ediyor. Ayrıca, Göreceli Güç Endeksi (RSI) (14) aşağı yönlü ivmenin devam ettiğine işaret eden 20.00-40.00 düşüş aralığına geçti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!