BTC konusunda yanıldım

Genellikle Bitcoin hakkında olumsuz değerlendirmelerde bulunan altın tutkunu Peter Schiff geçen ay altının tüm zamanların en yüksek seviyesinde yer alırken kripto para biriminde düşüş olmadığına tanıklık ettikten sonra düşüncelerinin hatalı olabileceğini kabul etti.

Schiff Bitcoinin büyük bir düşüş öncesi konsolide olup daha da fazla gerileme yaşayacağını söyledi.

10.000 Dolar destek seviyesi ne kadar çok test edilirse o kadar zayıf olur. Piyasalar nadiren yatırımcılara dipten satın alma şansı veriyor.”

Bununla birlikte Twitter kullanıcısı Sharkybit altın tutkunun 5 Temmuzdaki altının yükselmesiyle BTCnin düşeceği yönündeki tahmininin bir ekran görüntüsünü yayınladı.

Schiff Altın konusunda haklıydım ama Bitcoin konusunda yanıldım” dedi. “İkinci olarak Grayscale tarafından satın alınan büyük bir TV reklamı sayesinde 12.000 Dolara kadar direnç ve ralli yapmayı başardı” eklemesini yaptı.

Kendisi “10 bin dolara inen Bitcoin hızla ayı piyasasına geri döndü” yorumunda bulundu.

Skew Analytics Ağustos ayı başlarında altın ve Bitcoin arasındaki bir aylık korelasyonun % 68lik bir rekor seviyeye ulaştığını bildirdi. Altın fiyatı 6 Eylül itibariyle tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2089 Dolardan % 7.1 oranında bir düşüş ile ons başına 1934 Dolara geriledi.

Bitcoin ise 2 Ağustosta 12.000 Dolar üzerinde yer alıyorken mevcut durumda % 15lik bir gerileme ile 10.251 Dolar olarak kaydedildi. İki varlık arasındaki korelasyon son iki hafta süresince % 0-20 civarında dolaştı ve 2 Eylülde kısa bir süreliğine % 2.6ya düştü.

Şu anda altın ile yüksek oranda ilişkili olmayan Bitcoinin vadeli işlem piyasasındaki önceki fiyat korelasyonları ve eğilimler göz önüne alındığında 2020 yılında dijital altın olmayı sürdürebileceği tahmin ediliyor. Skew yılbaşından bu yana altının % 27.22 yıllık (YTD) getiri elde ederken Bitcoinin % 42.36 yıllık getiri elde ettiğini ortaya koydu.

Altınaltıntutkunubitcoinbitcoinanalizikorelasyonpeterschiffskewveri
Comments (0)
Add Comment