BTC 18 bin Dolara yaklaştı

Bitcoin en son 16.100 Dolara düşmesinin ardından 18.000 Dolara yaklaştı. Dijital varlık son birkaç haftada durdurulamaz görünüyor ve yalnızca birkaç geri çekilme periyoduyla her gün daha yükseğe tırmanıyor.

Bununla birlikte bu boğa rallisi daha kontrollü ve şu anda piyasada çok daha fazla işlem hacmi olduğu için 2017/2018 döneminden çok daha sağlıklı görünüyor. Bu yeni yükselişi körükleyen temel etken dünyanın en büyük ödeme sağlayıcılarından biri olan PayPalın kripto para birimlerini desteklemesi oldu.

Kripto para piyasasındaki volatilite şu anda son derece yüksek ve bazı altcoinler saatler içinde % 20den fazla yukarı ve aşağı sıçradı. En göze çarpan örneklerden biri son 5 günde  % 163 oranında 078 Dolara ulaşan XRPdir.

Bitcoinin piyasa değeri yakın zamanda ilk kez 353 milyar Dolara ulaştı ve JPMorgan’ın 352 milyar Dolarını aştı. JPMorgan CEOsu Jamie Dimon Bitcoin ve kripto para birimlerini genel olarak “dolandırıcılık” olarak nitelendiriyor.

Bitcoin piyasadaki altın S&P 500 emtia veya ABD hazineleri gibi diğer ana yatırım seçenekleri gibi diğer tüm varlıklardan daha iyi performans gösteriyor.

Bitcoin ve kripto para piyasası için sırada ne var?

Bitcoin piyasaya hakim idi ancak 19 Kasımdaki % 66lık zirvesinden şu anki en düşük seviyesi olan % 618e kadar geriledi; XRP ETH ve LTC gibi diğer altcoinler ise yükseliyor. Bitcoin hariç piyasanın toplam piyasa değeri geçen hafta 57 milyar Dolar arttı ve bu da BTC’nin hakimiyeti azalırken altseasonun geri döndüğüne işaret ediyor gibi görünüyor.


                                                            BTCUSD grafiği

Bitcoin Bitfinexte 19.891 Dolar ve diğer borsalarda benzer fiyatlarla yalnızca bir büyük engelle karşı karşıya görünüyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesini kırarak bir sonraki FOMO dalgasında büyük bir kıvılcımın olması muhtemel ve potansiyel olarak Bitcoinin fiyatının 25.000 Dolara çıkması da mümkün görünüyor.

MACD ve RSI son boğa rallisi sırasında 2017deki kadar yüksek değil bu da BTC fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın olmasına rağmen büyümek için çok daha fazla alana sahip olduğunu gösteriyor.

bitcoinbtcanalizbtcfiyatıdeğerkriptoparaanalizi
Comments (0)
Add Comment