BitPay Ön Ödemeli Kripto Kartını Başlattı

Blockchain ödeme sağlayıcısı BitPay ABDdeki kripto kullanıcıları için ön ödemeli Mastercardı piyasaya sürdü. BitPay Card müşterilerin kripto paralarını yasal paraya dönüştürmesine ve daha sonra Mastercardın kabul edildiği tüm yerlerde harcama yapabilmesine olanak sağlayacak.

Kart sahipleri aynı zamanda ATMlerden dolar çekebilecek ve çevrimiçi alışveriş yapabilecek. BitPay CEOsu Stephen Pair BitPay Cardın özellikle kripto sahiplerini hedef aldığını ve harcama gücüne erişim sağlamak için elverişli bir yol sunacağını belirtti:

“BitPay Cardın asıl amacı kullanıcılara kriptolarını ön ödemeli karta dönüştürecek elverişli bir yol sunmaktır. BitPay bir ödeme şirketi bu nedenle insanlara ve şirketlere kriptoyla ticaret yapmanın kolay bir yolunu sunmaya odaklanıyoruz.”

Kripto destekli kartın modern özellikleri

BitPay mobil uygulaması tıpkı banka hesabı olmadan çalışan geleneksel ön ödemeli kartlar gibi kart sahiplerinin bakiye doldurmasına işlem geçmişini görüntülemesine ve kart ayarlarını yönetmesine olanak sağlıyor. BitPay Card Bitcoin Bitcoin Cash Ethereum XRP USDC GUSD PAX ve BUSD ile yapılan işlemleri destekliyor. 

Tüm fonlar kart sahibi tarafından herhangi bir dönüşüm ücreti olmadan anında kullanılabiliyor. BitPay şirketin gerçek zamanlı Bitcoin satmak için API kullanmasına olanak sağlayan Galileo Financiasl Technologiesin teknolojisini kullanıyor.

BitPay CEOsu Pair BitPay Cardın ilave güvenlik sağlayan ve temassız ödeme sistemleriyle çalışan bir EMV çipi içerdiğini açıkladı. Pair bir sonraki adımda ise Apple Pay ve Samsung Payi BitPay Carda entegre etmeyi ve böylece kullanıcıların akıllı telefonlarından doğrudan ödeme yapmasını mümkün kılmayı planladıklarını belirtti.

BitpayBlockchaincryptotechnologykartMastercardmobiluygulamaönödemeli
Comments (0)
Add Comment