Bitcoin’de ralli bitti mi? Bu göstergeye göre ‘hayır’

Tarihsel olarak güvenilir bir temel analiz göstergesi Bitcoinin rallisinin 2020nin en yüksek seviyesine hızlı yükselişinden sonra devam edeceğini ve teknik tablolardaki sinyallerle çeliştiğini gösteriyor.

Glassnode veri kaynağına göre Bitcoinin “gerçekleşen değere piyasa değeri” (MVRV) Z-skoru 2.12de iki yılın en yüksek seviyelerinde seyrederken bu bir varlığın zirveye yakın olduğu düşünülen 7.0 puanının oldukça altında.

MVRV Z-skoru piyasa değerinin gerçekleşen değerden sapmasını ölçer ve düşük değerli ve aşırı değerli koşulları değerlendirmek için kullanılır.

Bolca alan var

Basitçe söylemek gerekirse kripto para birimi biraz fazla değerli. Ancak yine de mart ortasından bu yana görülen 3 bin 867 dolarlık düşük seviyeden başladığı yükselişini devam ettirmek için için bolca alana sahip.

Gösterge milyarder koruma fonu yöneticisi ve hayırsever Paul Tudor Jonesun Bitcoinin rallisinin yeni başladığına dair son yorumlarını destekliyor.

Tarihsel olarak sıfırın altındaki bir MVRV Z-skoru ayı piyasasının düşüklerini işaret ederken 7nin üzerindeki bir okuma büyük boğa piyasasının zirvesini işaret etti.

Z-skoru sıfırın altına düştü bu da 12-13 Marttaki çöküşün ardından fiyatların 3 bin 867 dolara kadar düştüğünü gösteren düşük değerli koşullara işaret etti.

O zamandan beri kripto para birimi büyük ölçüde yükseliş eğiliminde kaldı.

Çakışan sinyaller

Popüler bir fiyat ivmesi göstergesi olan Bitcoinin 14 haftalık göreli güç endeksi (RSI) grafiklerde 70.00ın üzerine çıktı.

Teknik analiz (TA) teorisine göre 70in üzerindeki bir rakam bir varlığın aşırı satın alındığının bir işaretidir.

14 günlük RSI da benzer bir sinyali yanıp sönüyor.

Ancak TA çalışmaları fiyata dayalı ve nispeten daha az güvenilir oldukları için gecikmeli göstergeler.

Yatırımcı ve analist Nick Cote CoinDeske “Trend olan bir piyasada RSI gibi göstergeler uzun süre aşırı alım veya aşırı satım durumunda kalabilir.

Bitcoinin mevcut yükseliş trendi güçlü görünüyor çünkü artan kurumsal katılım ve ana akım benimseme beklentileri ile destekleniyor.

Ödeme devi PayPal geçtiğimiz günlerde Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için desteğini duyurdu.

bitcoinbitcoin analizbitcoin beklentibitcoin yorumbtckripto para
Comments (0)
Add Comment