Bitcoin, rallisini 20 bin Dolara kadar sürdürebilmek için bu fiyat seviyelerini geri almak zorunda

Bitcoinin Kasım ayının yükseliş eğilimini sürdürebilmesi için 18.000 Dolar seviyesini geri aması gerekiyor.

Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek değeri olan 20.000 Dolara yaklaşırken önceki haftalarda önemli bir ivme gördü. Ancak bu görkemli ralli aniden sona erdi ve Bitcoin fiyatı son 24 saat içinde ciddi bir düşüş gördü.

Çoğu yatırımcı tüm zamanların en yüksek potansiyelini kutlarken Bitcoinin fiyatı 24 saatten kısa bir sürede % 15 düşüşle 19.500 Dolardan 16.300 Dolara geriledi. Kripto piyasasının geri kalanı da 26 Kasımda aynı düşüşü yaşadı.

Bitcoin önemli destek seviyesini kaybetti ve ağır bir şekilde düştü

BTCnin 18.400 Dolar ile 18.700 Dolar arasında tutması gereken önemli alan kaybedildi. Bu alan çeşitli nedenlerden dolayı destek olarak oldukça önem taşıyordu. İlki yükseliş trendinin ani başarısızlığıdır.

                                                     BTC / USD 1 saatlik grafik

Bitcoinin fiyatı söz konusu destek seviyesinin altına düştüğü takdirde bu önceki her direnci desteğe çevirme eğiliminin başarısız olduğu anlamına geliyor.

Grafiğin gösterdiği gibi düşüş aşağı doğru bir zincir reaksiyonuna neden oldu. İkinci neden budur çünkü bu seviyeyi kaybetmek düşüşü hızlandıran birçok kaybı tetikledi.

Daha önce fonlama oranları çoğu borsada olumlu olduğu için birçok yatırımcı büyük olasılıkla daha fazla yükseliş bekledi. Bu bozulma ve durdurma / kaybetme tetikleyicilerinin yakın zincir reaksiyonu trendin tersine çevrilmesinin tipik bir sonucudur.

Aslında piyasa düzeltmelerinin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmemesi oldukça yaygındır. Genellikle dikey ve ağrılıdır.  

Bitcoin için izlenmesi gereken seviyeler nelerdir?

Bitcoin fiyat grafiği 18.500 Dolar ile 18.800 Dolar alanının altında bir kırılma gösteriyor ve bu piyasa yeniden yükselişe geçerse kırılmaya karşı en önemli dirençtir.

                                                   BTC / USD 3 saatlik grafik

Ne olursa olsun 15.800 ABD Doları ile 16.300 ABD Doları arasındaki bölge tutulması gereken çok önemli bir destek bölgesi ve şu anda günlük zaman diliminde bir tane olarak duruyor.

Sonuç olarak yeni bir destek alanı oluşturuldu. Bitcoin 15.800 Dolar ile 16.300 Doların üzerinde desteği sürdürdüğü sürece boğa piyasasının yeniden başlaması muhtemeldir.

bitcoinbtcanalizbtcfiyatıdeğerkriptoparaanalizi
Comments (0)
Add Comment