Bitcoin Ağı Kullanıcıları Şaşırttı: Kullanıcıya Rekor İşlem Ücreti!

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere kripto para dünyasında garip olaylar gerçekleşebiliyor. Son olarak Bitcoin ağında yaşanan bir aksaklık ve alışılmadık bir durumun sonucunda bir Bitcoin kullanıcısı, 0.074 BTC transferi yapmak isterken 20 BTC işlem ücreti ödeyerek rekor kırdı! İşte detaylar…

Kullanıcıya şok işlem: 20 Bitcoin ödedi

Kripto para piyasası son günlerde oldukça hareketli görünüyor. Özellikle Bitcoin’de yaşanan fiyat değişiklikleri birçok yatırımcının dikkatini çekmeyi başardı. Bununla beraber Bitcoin ağında yaşanan inanılmaz bir durum yatırımcıların dikkatini çekti. Bir kripto para kullanıcısı yaklaşık 1.911 dolar değerinde 0.074 BTC transferi yapmak isterken 20 BTC işlem ücreti ödeyerek tarihe geçti.

11 Eylül tarihinde 1.911 dolar değerinde BTC transferi yapmak isteyen bir kullanıcı  0,074 BTC  göndermek için 510 bin doların üzerinde değere sahip yaklaşık 20 BTC’lik bir işlem ücreti ödemek durumunda kaldı. Aktarılan verilere göre tam olarak miktarı 1.982.108.632 satoshi’ye denk gelen bu miktar, tarih genelinde ağ üzerinde dolar olarak ödenmiş en büyük işlem ücreti olarak tarihe geçti.

Madencilik şirketi rekor ücrete el koydu

Bununla beraber işlem ücretlerinde yaşanan farklılıkla beraber kullanıcı hatası olduğu görülebiliyor. Tahminlere göre bu işlemde kullanıcı hatası mevcutken, kesin sebep henüz bilinmiyor. Bununla beraber uzmanların aktardığı verilere göre normal şartlar altında benzer büyüklükte bir işlemin ortalama 1,5-2 dolar işlem ücreti çıkarması gerekiyordu. Bu senaryoda ödenen transferin 266 katı olan işlem ücretinin normalden 481.299 kat daha fazla olduğu görülüyor.

Öte yandan lider kripto para birimi için madencilik yapan bir şirket ise ödüle el koydu. En büyük madencilik firmalarından biri olan F2Pool’un kurucu ortağı Chun Wang, 11 Eylül tarihinde resmi sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı gönderide, ilgili 20 BTC’lik işlem ücretine el koyduğunu üç gün içerisinde bu konu hakkında bir iade talebinde bulunulmaması halinde madenciler arasında yeniden dağıtılacağını aktardı. Anlık olarak verilere göre son 24 saat içerisinde lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yüzde 0,2 değer kaybı yaşadı ve anlık olarak 25.804 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bununla beraber artan balina aktivitesi ile beraber uzmanlar, bu fiyatın daha da yüksek seviyelere ulaşabileceğini aktarıyor. Bu seviyelerden biri de 27 bin dolar seviyesi olarak karşımıza çıkıyor.

Madencilik şirketleri için zorlu zamanlar geride kalmış gibi görünürken, Bitcoin’in son düşüşleri birçok kripto para yatırımcısını etkilediği gibi madencileri de etkilemiş gibi görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!