Bitcoin’i 1 Dolardan Alan Trader, Bu Seviyeleri Bekliyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’i ilk benimseyen isimlerden olan Davinci Jeremie, BTC’nin fiyatının bir sonraki boğa koşusunda on kat artacağını tahmin ediyor, ancak bundan önce daha da düşebileceği konusunda uyarıyor.

Davinci Jeremie: Bitcoin fiyatı on kat artabilir!

Kitco News ile 25 Kasım’da yaptığı bir röportajda Davinci, “Sonunda 100.000 doları göreceğimizi düşünüyorum… Sanırım dipten en az 10 kat daha fazlasını yapacağız” dedi. Kitco’dan David Lin tarafından tahminlerinin Bitcoin’in 10.000 dolara düşmesi gerekip gerekmediği sorulduğunda, “muhtemelen 12.000 doları göreceğiz” yanıtını verdi.

Aynı zamanda bir kripto fenomeni olan Jeremie, 2011’de birim başına 1 doların altında perakende satış yaparken insanları Bitcoin satın almaya çağırdıktan sonra ünlü “Sana Demiştim” sözüyle tanınıyor. Serüven, Mart 2011’de abonelerinden birinin Bitcoin web sitesine bakmasını istemesiyle başladı. Başlangıçta dolandırılacağı konusunda gergin olsa da, daha derine indikten sonra blockchain ağına bakış açısı değişti.

Davinci, neden Bitcoin almaya karar verdiğini açıklayarak, “Arada bir, fakir insanları gerçekten ucuza satın aldıkları için zengin yapan bir şey çıkıyor – bu onlardan biri” diye ekledi. Ayrıca, insanlara piyasa değerine göre dünyanın en iyi kripto para birimini satın alma isteklerinin nasıl sağır kulaklara düştüğünü anlattı. Davinci, “751 beğeni ve 50 beğeni alan ilk videolarımı hatırlıyorum. İnsanların anlayacağını düşündüm. Sadece altın ve gümüş hakkında konuşmamı istediler.” sözlerinde bulundu.

“Kripto kışı 2024’e kadar sürebilir”

Perspektif olarak, 2013’te Jeremie’nin 1 dolarlık aramasında satın alınan tek bir Bitcoin, fiyatın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.789 dolara ulaştığı 10 Kasım 2021 itibarıyla yüzde 6.878.800 artacaktı. ATH’ye dokunduğundan beri Bitcoin, geçtiğimiz yıl çeşitli makro-ekonomik faktörlerin yanı sıra kripto sektöründeki likidite sıkışıklığı nedeniyle keskin bir şekilde geri çekildi.

Son zamanlarda yaşanan piyasa çöküşlerinden sonra kripto para piyasasına birçok yatırımcının güveni kırılsa da David Jeremie kendinden emin gözüküyor. Kripto piyasasındaki gerileme hakkında yorum yapan Davinci, kripto kışının muhtemelen 2024’e kadar sürebileceğini belirterek, bir sonraki boğa koşusunun bir sonraki Bitcoin yarılanmasından sonra başlayacağını öne sürdü.

Daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saat içerisinde yüzde 2 değer kaybı yaşadı. Anlık olarak ise lider kripto para birimi 16.200 dolardan işlem görüyor. Lider kripto para birimi ATH seviyesinden ise yüzde 76.5 uzaklıkta bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!