Binance CEO’sundan Kripto Para Yorumları!

Kripto para piyasasında yaşanan son FTX çöküşünün ardından birçok kripto para uzmanı yorumlarda bulundu. Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatında yaşanan büyük düşüşle beraber spekülasyonların artmasıyla yatırımcılarda her ne kadar panik hali oluşsa da, uzmanlar lider kripto para birimi için hala ümitli! Dev kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao, konu hakkında kritik yorumlarda bulundu! İşte detaylar…

Binance CEO’su CZ, lider kripto para birimi için ümitli!

Son zamanlarda yaşanan borsa çöküşleri ve kripto para piyasalarındaki düşüşler birçok yatırımcının panik haline bürünmesine neden olurken, Binance CEO’su CZ konu hakkında yorumlarda bulunarak spekülasyonları yatıştırdı. CZ, mevcut kripto kışının Bitcoin topluluğu üyelerinin aktif katılımını azaltmadığını belirtiyor ve lider kripto para birimi Bitcoin’in hala aktif ve canlı olduğunu belirtiyor.

Bitcoin karşıtları ve makroekonomik piyasa koşulları ne olursa olsun öngörülebilir gelecekte de böyle kalacağını sözlerine ekledi. Pazar günü Changpeng Zhao, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda “Bitcoin ölmedi; Biz hala buradayız.” sözlerini kullanarak yatırımcıların dikkatini çekti ve piyasa varlıklarının fiyatlarını olumsuz etkileyen mevcut düşüşe bir atıfta bulundu. Birçok uzmana göre atılan bu Tweet, korku ve belirsizlik alanını yatıştırmak için paylaşıldı.

Öte yandan dikkat çeken bir başka durum ise Tweet’e yanıt veren kullanıcılar oldu. CZ ile benzer duyguları paylaşan birçok isim arasında ise dikkat çeken isim Michael Saylor oldu. Microstrategy’nin kurucu ortağı Saylor, BTC’nin “dünyayı daha iyi hale getirmede büyük bir rol oynayacağını” belirterek, Bitcoin’in yok edilemez bir bütün olduğunu aktardı. Son FTX çöküşüyle beraber milyar dolarlık kayıpla sonuçlanan olay, geçtiğimiz aylarda Terra ağının çöküşünü yansıtıyor.

Uzmanlar, kripto para piyasasının daha önce de böyle zorlukları atlattığını belirtiyor

Bir diğer yandan kripto para borsaları FTX’in iflasının ardından gelen piyasa tedirginliğini yatıştırmaya çalışıyor. CZ’nin Pazar günü attığı tweet, geçtiğimiz Pazartesi günü Binance endüstri kurtarma fonunu tanıtırken yaptığı açıklamalara benziyordu. CZ, kurtarma fonunun lansmanını duyururken, zengin kripto VC’lerini de girişimi desteklemeye çağırdı. Binance’in kurtarma fonu, güçlü kripto şirketlerinin beklenmedik likidite sıkışıklığından kurtulmasına yardımcı olmak için CZ’nin bir girişimidir. Yeni Huobi borsa sahibi Justin Sun ve BankToTheFuture CEO’su Simon Dixon, CZ’nin çağrısına alenen kulak veren iki önemli isim olarak karşımıza çıkıyor.

Daha önce CZ, daha fazla düzenleyici netliğin, FTX’lerde olduğu gibi benzer bir çöküşü önlemenin etkili yollarından biri olduğunu söyledi. Geçen Çarşamba, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, CNBC’nin röportajına çıktı ve kripto endüstrisinin geçmişte birçok zorluktan kurtulduğunu belirtti. Dolayısıyla uzmanlar, piyasanın mevcut krizden kurtulacağına inanıyor.

Verilerimize göre BTC 16.092 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içinde yüzde 2,60 düştü. Mevcut fiyatı 2 yılın en düşük seviyesini temsil ediyor. En son Kasım 2020’de bu fiyattan işlem gördü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!