Batan Kripto Para Şirketi, Bu Token’ları Satacak!

İflas etmiş kripto para şirketi Three Arrows Capital (3AC), şirkete ait olan NFT’lerin satışa çıkarılacağını açıkladı! İşte detaylar…

Three Arrows Capital (3AC), bu token’ları satışa sunacağını duyurdu!

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir duyuruyla beraber iflas etmiş kripto para şirketi 3AC’ye ait NFT’lerin tasfiye memuru Teneo tarafından satışa çıkartılacağı açıklandı. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yıllarda iflasa uğramış kripto para şirketi Three Arrows Capital (3AC), büyük olaylarla karşı karşıya kalmıştı. Tasfiye memuru Teneo, milyonlarca dolar değerinde olduğu tahmin edilen büyük bir NFT token listesini satma niyetini ortaya koyan bir bildiri yayınladı.

The Block tarafından elde edilen bir belgeye göre Singapur merkezli firma, Temmuz ayında iflas başvurusunda bulundu ve varlıklarının yaklaşık 1 milyar dolar seviyesinde olduğunu tahmin etti. Dosyalamada, varlıkların yaklaşık 22 milyon dolar değerinde NFT’leri içerdiği bildiriliyor.

Çarşamba günü Teneo, ele geçirilen bazı NFT’leri “tasfiye amacıyla NFT’lerin değerini gerçekleştirmek için” satmayı planladığını söyleyen Tasfiye memuru, 28 gün içinde NFT’leri satmak için gerekli adımları atmaya başlayacağını söyledi. Bununla beraber Teneo, listelenen NFT’lerin, 3AC tarafından Ağustos 2021’de “dünyanın en iyi CryptoArt koleksiyonunu” bir araya getirmek için tanınmış NFT koleksiyoncusu Vincent Van Dough ile ortaklaşa kurulan bir fon olan Starry Night Capital’in NFT portföyüyle ilgili olmadığını kaydetti.

Kriptoarena.com olarak daha önce aktardığımız üzere, 5 Ekim tarihinde 3AC’nin diğer şirketi Starry Night Capital‘den 300 adet NFT, 3AC’nin iflası sonrası yaşanan zararları azaltmak amacıyla kullanılmıştı. Bu koleksiyondaki NFT’ler Ekim ayında bir Gnosis Kasasına taşındı.

İflas etmiş kripto para şirketi yüzlerce NFT’ye sahip!

Bununla beraber geçtiğimiz Çarşamba günü yapılan bildiriye göre, aralarında Bored Ape Kennel Club’tan NFT’ler, Autoglyphs, Chromie Squiggles, CryptoPunks, Fidenza, Nimbuds ve Ringers koleksiyonlarından NFT’ler de dahil olmak üzere satışa konu olan yüzlerce NFT var. Teneo tarafından mevcut taban fiyatlara göre listelenen NFT’lerin yalnızca bir kısmı için tahminler, bu yazının yazıldığı sırada yaklaşık 9,8 milyon dolar değerinde. Satılacak NFT’lerin 3AC’in tasfiye durumu doğrultusunda likidite sağlamak için kullanılacağı belirtildi.

Öte yandan tasfiye memurları, Aralık ayında 3AC’nin Singapur’daki banka hesaplarından 35.6 milyon dolara el koymayı başardılar, ancak şirketin alacaklılara hala milyarlarca borcu var. Öte yandan NFT projelerine yönelik ilgi ise günden güne azalıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!