ARK Invest CEO’su Açıkladı: Bitcoin Ve Yapay Zeka İçin Yükseliş Geliyor!

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere kripto para piyasasının yakından takip ettiği ünlü Ark Invest CEO’su Cathie Wood, Bitcoin ve yapay zeka arasındaki uyuma dikkat çekerek yükselişe işaret etti! Peki, bu görüşlerin arkasında ne yatıyor? İşte detaylar…

Ark Invest CEO’su Bitcoin için yükselişe işaret etti

Ark Invest’in CEO’su Cathie Wood, yakın zamanda attığı bir tweet’te Bitcoin ve Yapay Zeka (AI) arasındaki yakınlaşmaya ilişkin iyimser görüşünü paylaştı. Wood’un tweet’i, yapay zeka ve Bitcoin’in dönüştürücü potansiyeline işaret ederek, farklı şirketler ve bir bütün olarak ekonomi için sunduğu olasılıkları vurguladı. Wood’un teknolojilerin iki heyecan verici yönüne duyduğu coşku, kripto ve Yapay Zeka sektörlerinin manzarasının ne kadar hızlı geliştiğini kanıtlıyor. Tweet’te ayrıca Ark Invest ve Blockchain Park tarafından hazırlanan ve Cathie Wood’un Bitcoin’in inşası ve ölçeklendirilmesini tartıştığı Bitcoin Brainstorm Podcast de yer alıyor.

Wood’un yükseliş eğilimini destekleyen bir diğer çalışma ise ARK Invest tarafından hazırlanan “Yapay Zekaya Yatırım Yapmak” başlıklı araştırma raporu. Araştırma makalesi, hem Cathie Wood’un hem de Ark Invest’in yatırım stratejilerinde yapay zekanın etkilerini aktif olarak değerlendirdiklerinin güçlü bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor. Öte yandan Cathie Woods yıllar içinde yapay zeka ile ilgili bir dizi hisse senedine yatırım yaparak yükselen teknolojiye olan inancını göstermiştir. Yükselen teknolojinin yanı sıra, Cathie Wood’un Bitcoin’e olan ilgisi ARK Invest Bitcoin ETF gelişmeleriyle açıkça görülmektedir. ARK Invest, Bitcoin’in yanı sıra kripto sektöründeki varlığını gösteren çok sayıda Coinbase ve Robinhood hissesine de sahip.

Ark Invest yapay zekaya da yatırım yapıyor

Makalede ayrıca Ark Invest’in yapay zeka teknoloji hisselerine yatırım yaparak fayda sağlayan stratejilerinden de bahsediliyor. Yalnızca yapay zeka ve diğer yenilikçi teknolojilere odaklanan ARK Disruptive Innovation ETF (ARKK), NASDAQ 100 Endeksi’nden (QQQ) daha iyi performans göstererek yıl ortasına kadar %41,2 kâr elde etti.

Wood’un attığı tweet ve Ark Invest’in araştırması, yapay zekanın yatırım dünyasındaki artan etkisini gösteriyor. Bitcoin ve yapay zekânın bir araya gelmesi, şirketlerin çalışma biçiminde sismik bir değişime yol açabilir ve nihayetinde üretkenliği ve maliyet yapılarını yeniden tanımlayabilir. Yatırımcılar büyüme için yenilikçi yollar aramaya devam ederken, Wood’un iyimserliği kripto para ve yapay zekanın kesiştiği noktadaki muazzam potansiyelin ilgi çekici bir göstergesi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!