Popüler Analistten 4. Çeyrek Yorumu: Bitcoin İçin Kritik Seviye Açıklandı!

Analistler, dördüncü çeyrekte işlerin heyecan verici hale geleceğini iddia ediyor, ancak bunun için Bitcoin için ikna edici bir zemin oluşturulması gerekiyor. Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilen veriler, BTC/USD’nin 27 Eylül’de Bitstamp’ta 44.400 dolarlık gecelik zirvelerin altına yaklaşık 1.000 dolar düştüğünü gösterdi.

Analisti: “Şu anda sıkışıp kaldık”

Michaël van de Poppe, hareketin kırılması gereken “kritik” bir bölgede bir ret teşkil ettiğini ve şu anda daha yüksek bir dip için tutulması gereken kilit seviye olan 42.000 dolar olduğunu açıkladı. Bitcoin giderek daha dar bir aralıkta hareket ediyor, en son YouTube paylaşımında Bitcoin Analisti konu hakkında şöyle konuştu:

Şu anda sıkışıp kaldık.

Diğer taraftan 44.600 dolarlık bölgenin geri alınması durumunda 47.000 doları işaret etti. Aşağı yönde, 38.000 ila 40.000 dolar arasındaki bölge bir sıçrama için geçerli kalırken, desteğin aralığın tamamen başarısız olması (BTC/USD)’yi 2021 açılış fiyatına yani 28.000 dolara gönderecektir. Van de Poppe, Bitcoin (BTC)’in kısa vadeli fiyat hareketiyle ilgili olarak şu görüşlerini aktardı:

Eğer 42.000 dolar kaybedilirse, bu aşamada gerçek bir geri dönüş yapmadan önce, burada en düşük seviyelere ineceğiz ve düşük seviyenin altındaki likiditeyi alacağız.

ABD hükümetinin altyapı yasa tasarısına yönelik yaklaşan oylama nedeniyle volatilite büyük ölçüde bekleniyordu. Buna ek olarak Çin’in kripto işlemlerine yönelik son “yasağı” üzerine artık korkular kötü haber anlatıları yeni haftada büyük bir etki oluşturmaya devam etti.

Altseason’ın Bitcoin Q4 artışını takip etmesi bekleniyor

Altcoin’ler, Bitcoin (BTC)’in gün içinde genel yön eksikliğini taklit etti ve ilk 10 kripto para biriminin çoğu son 24 saat içinde yatay kaldı. Sadece Solana (SOL) ikna edici bir hamle yapmayı başardı, yazımız hazırlanırken %6.5 artışla 145 dolara yükseldi.

Eylül ayı boyunca sönük olmasına rağmen altcoinler nedeniyle büyük bir diriliş, popüler yatırımcı Pentoshi’nin tahminine göre olabilir. Bunun, 2021’in 4. çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine benzer bir durum alması gerektiğini söylüyor. Ancak Bitcoin (BTC)’in yıl bitmeden daha yüksek seviyeleri göreceğine ilişkin genel bir beklentinin parçası. Konu hakındaki görüşlerini Pentoshi şöyle belirtti:

Çok azı anlar. Geçen yıl 4. çeyrek altcoin değerleri Bitcoin (BTC)’e karşı tüm zamanların en düşük seviyesindeydi.

Aylar öncesinden yayınladığım o sonuca ulaştığı gün, piyasanın zirve yaptığı gündür. Yakında Bitcoin, alternatifleri toza çevirerek geçici olarak patlayacak ve bu da yeni ATH’lere yol açacak + yeni katılımcılar getirecek.

Altcoin performans senaryosu. Kaynak: Pentoshi/Twitter

Eylül, piyasalar için ortalama bir notla bitecek gibi görünse de, Ekim, 63.000 dolarlık bir “ en kötü durum senaryosu ” kapanış fiyatı ile Bitcoin rönesansının başlangıcını getirebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

altcoinbitcoinkripto parasolanaSolana (SOL)