Analist Yanıtladı: 2022’de Shiba Inu (SHIB)’ya Yatırım Yapmalı Mıyım?

Geçtiğimiz yıl kripto para birimleri için harika bir yıl oldu. Piyasa ilk kez 3 trilyon doların üzerine çıktı. Ve dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin 60 bin doları aştı. Ancak yatırımcıların en çok dikkatini çeken unsur Shiba Inu (SHIB)’nun hikayesi oldu. Bu genç kripto para birimi göz kamaştırıcı bir şekilde yüzde 45.000.000 artış kaydetti ve 1 milyondan fazla holder önemli dönüm noktasına ulaştı. Ancak Shiba Inu, Ekim ayında zirveye ulaştıktan sonra biraz düşüş yaşadı ve hız kesti. Bu, bazı yatırımcıları momentumun kalıcı olarak yavaşlayıp yavaşlamadığını veya kısa bir duraklama olup olmadığını merak etmeye başladı. Peki bu yıl Shiba Inu’ya yatırım yapmak iyi bir fikir mi? Kriptoarena.com olarak bu konuyu sizin için araştırdık.

Shiba Inu, Shibarium adlı ölçeklendirme çözümünü piyasaya sürmeyi planlıyor

Shiba Inu, Ethereum Blockchain üzerine kurulmuş bir altcoin projesidir. SHIB bir kripto para birimidir ancak Ethereum ve diğer rakipleri gibi bir Blockchain ağı değildir. Bu nedenle, kullanımları belirli satıcılarda mal veya hizmetler için ödeme yapmak, token ticareti yapmak veya stake yoluyla pasif gelir elde etmekle sınırlıdır. Shiba Inu’nun üç token’ı bulunuyor: biri ticaret için, diğeri ödüllerin ödenmesi için ve üçüncüsü tekliflere oy vermek için. İşlem gerçekleştirilen SHIB token’ı, Shiba Inu’nun piyasa değeri hakkında konuşurken bahsettiğimiz şeydir.

Shiba Inu’nun en büyük gücü sadık topluluğu SHIBArmy. Bu topluluk, 2021’deki muazzam kazancın öncüsü oldu. Aksi takdirde, Shiba Inu, kendisini oradaki binlerce kripto para biriminden ayıran özel bir şey sunmuyor. Motley Fool analistlerinden Adria Cimino, yine de, ufukta belirli bir katalizör olabileceğini düşünüyor. Shiba Inu, Shibarium adlı bir ölçeklendirme çözümünü piyasaya sürmeyi planlıyor ve belki de bu yıl içinde gerçekleşebilir. Ethereum’un üzerinde çalışan bir Blockchain veya katman-2 sistemi olarak anılıyor. Şu anda Shiba Inu, Ethereum üzerinde çalışmanın getirdiği yüksek işlem ücretleri ve tıkanıklıkla karşı karşıya, ancak Shibarium her ikisini de azaltabilir.

SHIB NFT’ler ve oyun projeleri ile öne çıkmayı planlıyor

Shiba Inu, takas edilemeyen tokenler (NFT’ler) ve oyun dünyasında yer kazanmayı hedefliyor. Bu tür bir genişleme için işlem maliyetlerini azaltmak esas olarak görülüyor. Bu nedenle, Shibarium’un gelişimi büyük bir pozitif etki oluşturabilir. Sorumuza geri dönelim: Shiba Inu’yu bu yıl almalı mısınız? Shibarium’un potansiyel bir lansmanı, Shiba Inu’ya bir destek sağlayabilir ve Shib Ordusu’ndan gelen destek ile büyük kazanımlarla sonuçlanabilir. Ama yine de Shiba Inu’nun kripto para birimi endüstrisinde uzun vadeli bir kazanan olabileceğine ikna olamıyorum.

Shibarium’un detayları sınırlı gözüküyor. Ama bildiğimiz kadarıyla, bu daha önce bahsettiğim sorunu değiştirmiyor: Shiba Inu rakiplerinden öne çıkamıyor. Birçoğu, işin yapılma şeklini değiştirebilecek çeşitli merkeziyetsiz uygulamaları (dApp’ler) barındıran güçlü Blockchain’leri zaten inşa etti. Motley Fool analistlerinden Adria Cimino’ya göre Shiba Inu’nun Shibarium aracılığıyla sonunda diğerlerinin sunmadığı özellikler sunup sunmayacağı net olarak görülemiyor. Ve belli bir düzeyde görünürlük olmadan yatırım yapmanın riskli olduğunu düşünüyor. Sonuç olarak, 2022’de, Shiba Inu gibi ultra riskli bir kripto para birimi yerine dApp’lerde güçlü olan Blockchain oyuncular tercih edilebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

altcoinnftShiba Inu (SHIB)Shibarium