Altcoinler arttıkça, Bitcoin hakimiyeti bu seviyeye geriledi

Bitcoin yukarı doğru hareket etmeden önce 11 bin  – 11 bin500 dolar bandında mola verecek gibi görünüyor

Teknik anlamda 11 bin 500 dolarlık büyük bir direnç alanının yakınındaki fiyat seviyelerini test etmesine rağmen Bitcoin son 48 saat içinde genel piyasa hakimiyetinde düşüş gördü.

Bitcoin 208.9 milyar dolar toplam piyasa değeriyle 345 milyar dolarlık toplam piyasa değerinin yüzde 60.4ünü oluşturuyor.

28 Temmuzda 10 bin doları geçen fiyat artışının ardından Bitcoin hakimiyet endeks yüzde 63.4e yükseldi. Her ne kadar boğalar 12 bin doların üzerine çıkacak bir ivme kazanmış olsa da 12 bin 134 dolara kadar yükselen koşu ayıların fiyatları 11 bin doların altına indirmesiyle sonuçlandı.

Sonuç olarak Bitcoinin hakimiyeti yüzde 634ten yüzde 604e geriledi. Metrik yüzde 60 işaretinin altına düşerse Haziran 2019da yüzde 558e düştüğünden beri ilk kez olmuş olacak. CoinMarketCapin geçmiş verilerine göre Bitcoin hakimiyet endeksinin düştüğü en düşük seviye 15 Ocakt 2018’de yüzde 32.81’idi.

Bitcoin piyasası geçen haftanın inişli çıkışlı hareketlerine kıyasla çok daha az oynaklığa sahipken altcoinler daha önemli kazançlar elde etme fırsatı buldu.

Ethereum ve XRP son 24 saat içinde yüzde 4ün üzerinde bir kazanç elde ederken Chainlink piyasa değeriyle en iyi 20 kripto para birimi arasında piyasadaki en sıcak madeni para. LINK / USD aynı dönemde yüzde 15 artışla 9.56 dolara yükseldi.

Glassnodee göre yeni bir yükseliş trendine yönelik beklentiler güçlü. Bu nedenle BTC / USD güçlü ağ sağlığı ve likiditesinden faydalanarak 12 bin doların üzerine çıkıp bir sonraki boğa piyasasını başlatabilir.

Bununla birlikte geleneksel pazarlar ufukta daha fazla ekonomik belirsizlikle Kara Perşembe gününe benzer bir şekilde çökerse Bitcoinin fiyatı uzun vadeli bir gerileme yaşayabilir.

Glassnode şöyle bir tweet attı: “BTC 31. hafta boyunca güvenle 10 bin doların üzerinde kaldı ve Bitcoin’in zincir temelleri potansiyel bir boğa piyasasının başlangıcına işaret ediyor ancak dış piyasa güçleri bu olasılığı yine de etkileyebilir”

Comments (0)
Add Comment