1.2 milyar Dolar değerinde rekor miktardaki Bitcoin, Ethereum a aktarıldı

Bitcoinin Ethereum tabanlı temsillerine dönüştürülen 114.889 Bitcoin bir aydan daha kısa bir sürede Ethereumdaki BTC miktarının iki katıdır.

Ethereum tabanlı ERC-20 tokenlerine dönüştürülen Bitcoin miktarı Dune Analyticsten elde edilen verilere göre 1.2 milyar Dolara ulaştı. Bu Bitcoinin tüm piyasa değerinin % 0.5inin Ethereum Blockchaine taşındığı ve Ethereumun piyasa değerinin % 3üne eşdeğer olduğu anlamına geliyor.

Bu bugüne kadar Ethereum blok zincirine aktarılan en fazla Bitcoin olarak kaydedildi. Birkaç hafta önce bu rakam yarısından az olarak 500 milyon Dolar civarında idi.

Bitcoin blok zinciri Ethereum blok zinciri ile uyumlu değildir ancak Bitcoini belirli protokollerde kullanmak ve sentetik Ethereum tabanlı Bitcoin almak mümkündür. Bunlar Bitcoini temsil eden Ethereumdaki genel token standardı olan ERC-20 tokenleridir.

Popüler seçenekler arasında wBTC renBTC ve yeni başlatılan tBTC yer alıyor. Bazıları wBTC gibi gözetim altındadır; bir şirkete verilen Bitcoin karşılığında şirket de Wrapped Bitcoin olarak da bilinen wBTCyi veriyor. tBTC ve türevleri gözetim altında değildir; bu Bitcoinin bir protokole verildiği anlamına geliyor ve kod bir şirkete değil de kişiye tBTC sunuyor.

İnsanların kredi veren protokoller merkezi olmayan borsalar ve sentetik varlıklar gibi merkezi olmayan finans (Defı) ürünlerinin tüm ekseninden yararlanmak için Bitcoinden Ethereuma geçiş yapmaları mümkündür.

Wbtc Ethereumdaki en popüler sentetik Bitcoin; piyasa arzının % 73.6sına sahiptir. renBTC %18.4 Huobi BTC (hBTC) ise % 4.2dir.

bitcoinBlockchainERC20Ethereumrenbtctbtctokenwbtc
Comments (0)
Add Comment