Erkan Öz

Amerika kripto paralara direniyor... Ama nereye kadar?
  • Paylaş

En son Erkan Öz yazıları

Amerika kripto paralara direniyor... Ama nereye kadar?
09 Aralık 2019

ABD Hazine Sekreteri Steven Mnuchin 5 Aralık’ta hem kendisinin hem de Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell’ın, ülkede önümüzdeki beş yıl içinde bir dijita..

2017’yi yeniden yaşatabilecek olay
02 Aralık 2019

Almanya bu yıl kripto paralar alanında çok önemli adımlar atıyor. Eylül ayında  ülkenin en büyük ikinci hisse senedi piyasası konumunda olan Boerse Stuttga..

Ulus devletler kripto paraları nasıl kullanıyor? 
25 Kasım 2019

Bugüne kadar ulus devletler kripto paralarla ilk karşılaştıklarında iki tür tepki verdi: 1-Japonya, İsviçre, Singapur, Malta, Baltık ülkeleri ve Belarus gibi..

Bitcoin ile alış-veriş
18 Kasım 2019

Piyasada kripto paralar ve Bitcoin ile ilgili bir çok yanlış varsayım dolaşıyor. Bunlardan bir tanesi de Bitcoin’in alışverişlerde değişim aracı olarak kullanıl..

Bitcoin’in arkasında hiçbir değer yok mu?
11 Kasım 2019

Bitcoin hakkındaki yanlış fikirlerin çoğu arkasında somut bir ekonomik değer olmadığı düşüncesine dayanıyor. “Amerikan Doları ($) devlete dayanıyor, altının zat..

Para ve Devlet
04 Kasım 2019

Hayatımızı ilgilendiren en önemli konulardan biri paradır. Ama ne okullarımızda, ne sanat dünyasında, ne medyada, bırakın ayrıntılı para değerlendirmelerini, pa..

Bitcoin neden düştü? Neden çıktı?
28 Ekim 2019

Herkes Cuma günü Bitcoin’in neden dakikalar içinde 7600 $’lardan 8600 $’lara fırladığını hatta 10.000 $’ları gördüğünü merak ediyor.   Genel olarak kabu..

Büyük Sermaye 'Bitcoin' topluyor...
21 Ekim 2019

Genel görüşe göre 2017 büyük bitcoin fiyat yükselişinin arkasında küçük yatırımcılar vardı. Bir sonraki Bitcoin artışı ise kurumsal yatırımcıların piyasaya girm..

Libra öldü mü? 
14 Ekim 2019

Son bir haftada arka arkaya gelen haberlerle aralarında PayPal, MasterCard, Visa, Stripe ve eBay’in de bulunduğu bir çok uluslararası firma Facebook’un kripto p..

Bitcoin’de Bakkt’a değil Venezuela’ya bak
07 Ekim 2019

Bakkt adlı platformda nakit (kağıt para) değil gerçek Bitcoin teslimatlı türev işlemlerin başlaması, 2019’da kripto para piyasalarının heyecanla beklediği bir g..

  • Paylaş