Yatırımcı, Bitcoin'de milyon dolarlık kar sağlayan stratejiyi açıkladı

Abone Ol
Yatırımcı, Bitcoin'de milyon dolarlık kar sağlayan stratejiyi açıkladı
Serkan Aydın
 • 27 Eylül 2020
 • Yazar:

  Efsanevi Bitcoin yatırımcısı Chamath Palihapitiya, Bitcoin'de 10 milyar dolar kar elde etmesine izin veren sırrı yayınladı. Yatırımcı, 2012 ve 2013 yıllarında 80 dolar fiyatla 1 milyondan fazla BTC elde etmek için büyük bir bahis yaptı. Stratejisi, bir yatırımın ne zaman gerçek kâr getirdiğini ayırt etmekten ve riski nasıl yöneteceğini bilmekten ibarettir ve bunu göstermek için aşağıdaki karşılaştırmayı yaptı:

  “Yatırım 101: Yavaşlama yüzdesini vuruş ortalamasıyla karıştırmayın. İlki lisedeki havalı çocuk olmaktır. Ender görülen bir şeysiniz ve herkes sırrı bilmek ister. İkincisi, annenle baloya gitmek gibi. Herkes bundan bahsediyor, ama nazikçe değil.”

  Palihapitiya, bir yatırımın, yatırım yaptığınız ürünü bilmeseniz bile, yatırım yapmayı bilmekle ilgili olduğunu açıkladı. Bu anlamda, MOIC (Yatırım Yapılan Sermaye Çarpanı) göstergesinin, yatırımın veya portföyün toplam değerini bilmek için vazgeçilmez bir araç haline geldiğine dikkat çekti. Palihapitiya, "büyük yatırımcıların" düşük yüzdeye odaklandıklarını, yani yatırımlarını bildiklerini ve daha fazla para ekleyebileceklerini, sermayelendirebileceklerini veya risk alabileceklerini ve "kazananları sürdüklerini" söyledi. Palihapitiya şunları ekledi:

  “Neye sahip olduğunuzu anlamak için yeterince zaman ayırın. O kadar derinden ki, gerekirse "her şeye dahil" olabilirsiniz. Asla gerçekleşmemelidir, ancak bu düzeyde bir inanca sahipseniz, planlarınızı gerçekleştirebileceksiniz.”

  Palihapitiya, AOL gibi devler için çalıştı ve ilk aşamalarında Facebook'un üst düzey yöneticisiydi. Bitcoin Whitepaper, 2009 yılında Satoshi Nakamoto tarafından yayınlandığında, Palihapitiya'nın tahmini serveti 1 milyar dolardı. Şirketi Social Capital aracılığıyla, sermayeye erişimi olan Bitcoin ve blockchain şirketlerini destekleyerek "daha iyi bir finansal sistemin gelişimini hızlandırmayı" amaçlayan bir şirket olan Digital Currency Group'a yatırım yaptı.

  Bitcoin ve Analiz Görüşleri

  Kripto piyasasında, Bitcoin'in fiyatının toparlanmasıyla birlikte yükseliş duygusu geri döndü. Whalemap monitörüne göre, Bitcoin balina aktivitesi 10.407 dolar ve 10.570 dolarda güçlü bir destek seviyesini gösteriyor. Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi, bu, Bitcoin balinalarının bu seviyede önemli miktarda biriktiği ve bu seviyeyi desteğe dönüştürdüğü anlamına gelir. Whalemap, yükselmek için fiyatın üzerinde kalması gerektiğini belirtti.

  Nick Cote daha temkinli ve 9 bin 800 ila 10 bin 100 dolar arasında bir destek seviyesine işaret ediyor. Trader, Bitcoin'in fiyatının gerilediğini belirtiyor, ancak 10 bin 800 doların üzerine çıkmayı başarırsa günlük direnci 11 bin 200 dolarda tekrar test etmesini bekliyor. Trader, Bitcoin ile geleneksel pazar arasında var olan korelasyonun sonunda Bitcoin'e fayda sağlayacağını belirtti.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Chamath palihapitiya ile ilgili her şey

  Milyarder yatırımcı: Finansal kaos Bitcoin'i yeni zirvelere taşıyabilir

  Milyarder yatırımcı: Finansal kaos Bitcoin'i yeni zirvelere taşıyabilir

  Risk kapitalisti ve milyarder Chamath Palihapitiya, eğer küresel finansal sistem çökerse.Bitcoin'in milyarlarca insana finansal erişilebilirliği sağlayacağını söylüyor. Social Capital C...

  • 08 Ekim 2020
  Yatırımcı, Bitcoin'de milyon dolarlık kar sağlayan stratejiyi açıkladı

  Yatırımcı, Bitcoin'de milyon dolarlık kar sağlayan stratejiyi açıkladı

  Efsanevi Bitcoin yatırımcısı Chamath Palihapitiya, Bitcoin'de 10 milyar dolar kar elde etmesine izin veren sırrı yayınladı. Yatırımcı, 2012 ve 2013 yıllarında 80 dolar fiyatla 1 milyondan...

  • 27 Eylül 2020
  'Uçuruma gidiyoruz' diyen ünlü milyarder: Bitcoin'in kaderi şekilleniyor

  'Uçuruma gidiyoruz' diyen ünlü milyarder: Bitcoin'in kaderi şekilleniyor

  Facebook'un eski yöneticisi Chamath Palihapitiya, ilk Bitcoin yatırımcılarından biri… 2013'te birçok kripto para satın alan Palihapitiya, Bitcoin'in fiyatı 80 dolar olduğunda birçok BTC sa...

  • 07 Nisan 2020
  'Herkesin varlıklarının yüzde 1'i özellikle Bitcoin'de olmalı'

  'Herkesin varlıklarının yüzde 1'i özellikle Bitcoin'de olmalı'

  Virgin Galactic başkanı ve yatırım şirketi Social Capital'in kurucusu Chamath Palihapitiya, Warren Buffett’in Bitcoin hakkındaki olumsuz görüşlerine karşı çıktı. Ayrıca, herkesin yat...

  • 27 Şubat 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.