'Yapay zeka geleceği sağlar, blockchain güvence altına alır'

Abone Ol
'Yapay zeka geleceği sağlar, blockchain güvence altına alır'
Onur Altan Tan
 • 19 Kasım 2019
 • Yazar:

  BlockShow Asia 2019'da konuşan Todalarity CEO'su Toufi Saliba, izleyicilere varsayımsal bir soru yöneltti: “Sizi zeki yapan, bir sosyal varlık tarafından kontrol edilebileceklerini bilerek kaç kişi ilacı alacak?”

  Kimse elini kaldırmadı ve şaşırtmadı

  “Bu benim aldığım cevap, yüzde sıfır,” diye devam etti. “Şimdi, aynı zamanda ilacın özerk merkezsiz yönetişime sahip olduğunu hayal edin, böylece hiç kimse bu hapı almak istemez. Zira kendiniz kontrol edemez veya yeniden koyamaz”.

  Bu kez eller bolca büyüdü. Merkezi olmayan yönetişim, teknoloji topluluğunun büyük verilerin güvenli bir şekilde yönetilmesiyle ilgili dijital gelişmelere güven duyması için gerekli bir adımı temsil eder.

  SingularityNET CEO'su Ben Goertzel, “Ekonomi ve etik, merkezsizlik sayesinde bir arada gidebilir” diyor.

  Ancak merkezi olmayan yönetişim, merkezileşmeden ileri bir adım mı temsil ediyor yoksa sadece bir evrim yanılsaması mı? DocDoc'un kurucu ortağı Cole Sirucek vizyonunu şöyle diyerek paylaşıyor:

  “Verileri merkezileştirme noktasında olduğumuzda ademi merkeziyetçilik hakkında düşünmeye başlayabilirsiniz. Örneğin, elektronik tıbbi kayıtlar: beş yıl içinde veriler merkezileştirilecek. Ondan sonra, merkeziyetsiz olabilirsin. ”

  Goertzal tam olarak aynı fikirde değil: “İçsel olduğunu düşünmüyorum. Merkezileştirilmiş sistemlerin ortaya çıkmasının daha basit olmasının nedeni, kurumların şu an nasıl kurulduğudur. Verilerin merkezileştirilmesinde doğal bir şey yoktur. ”İki önemli teknolojinin karşılıklı bağımlılığı üzerine yoğunlaşarak şu vurguyu yapıyor:

  “Blockchain AI kadar karmaşık değil, geleceğin gerekli bir bileşeni. BTC olmadan, merkezi olmayan yönetim olanaklarına sahip değilsiniz. AI geleceği sağlar, blockchain güvence altına alır. ”

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Todalarity ile ilgili her şey

  'Yapay zeka geleceği sağlar, blockchain güvence altına alır'

  'Yapay zeka geleceği sağlar, blockchain güvence altına alır'

  BlockShow Asia 2019'da konuşan Todalarity CEO'su Toufi Saliba, izleyicilere varsayımsal bir soru yöneltti: “Sizi zeki yapan, bir sosyal varlık tarafından kontrol edilebileceklerini bilerek kaç...

  • 19 Kasım 2019
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.