Wright'ın doktora tezi, intihal iddiasıyla üniversiteden kaldırıldı

Abone Ol
Wright'ın doktora tezi, intihal iddiasıyla üniversiteden kaldırıldı
Yaprak Gökçe
 • 23 Haziran 2020
 • Yazar: Yaprak Gökçe

   

   

  Bitcoin'in yaratıcısı olduğunu iddia eden Avustralyalı bilgisayar bilimcisi Craig Wright'ın, intihal şüpheleri nedeniyle doktora tezi üniversiteden çıkarıldı. 

  Mayıs ayının başlarında Avustralya'nın Melbourne kentindeki Charles Sturt Üniversitesi, Wright'ın yayınlarına yönelik iddialar hakkında bir soruşturma başlattı. Şimdi, bildirildiğine göre, ‘The quantification of Information Systems Risk a Look at Quantita'' kendi web sitesinden kaldırıldı.

  Wright'ın yıllar boyunca inşa ettiği genel itibarı nedeniyle bu, kripto para meraklıları için sürpriz olarak gelmiyor.

  Kendisini ''Dr Wright'' olarak sunduğu 1 milyar dolarlık bir federal mahkeme davasını savunuyor. Sahte yayınların ortaya çıkması ile birlikte mahkemedeki duruşunun daha da zayıflayacağına inanılıyor. Daha önce, dava ile ilgili olarak mahkemeye sahte belge sunduğu kanıtlandı.

  Wright, Bitcoin kuruluşunda bir işe başvurdu

  Mahkeme dosyalamalarından bir alıntıda bildirildiğine göre, Wright'ın Gavin Andersen'a bir Bitcoin kuruluşunda çalışmak üzere başvurduğu tespit edildi. Andersen'in ise, başvurusunu görmezden geldiği söyleniyor.

  Önde gelen mümin ve destekçi Calvin Ayre ile alay konusu olan Coingeek'in yatırımcısı ve sahibi, yine Monero yaratıcısı Riccardo Spagni tarafından tiye alındı.

  Sonunda tartışmalı hale geldi mi?

  Ayrıca, son zamanlarda bu argüman kripto borsalarında çok nadiren etkili oldu ve bu mesele sonunda bir tartışma konusu haline geldi. Kripto para birimi çevreleri arasında Wright'a karşı daha geniş bir fikir birliği olsa da, Bitcoin SV'nin bazı savunucuları umutlarını yitirmemiş gibi görünüyor. Bitcoin çatalı, geçen yıl telif hakkı histerisinden bu yana önemli miktarda çekiş kaybına uğradı.

  BSV'nin gerçekleşen toplam piyasa değeri, Bitcoin'nin % 1.56'sıdır. Madencilik hash oranı, Bitcoin'in toplam hash  oranının % 1-2 aralığındadır.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Craigwright ile ilgili her şey

  BTC yaratıcısı olduğunu iddia eden Craig Wright intihar teşebbüsünde mi bulundu ?

  BTC yaratıcısı olduğunu iddia eden Craig Wright intihar teşebbüsünde mi bulundu ?

  Mahkeme dokümanları, kendini Bitcoin'in yaratıcısı ilan eden Craig Wright'ın 2016 yılında intihar girişiminde bulunabileceğini gösterdi. Craig Wright, Satoshi'nin Bitcoin'ini taşı...

  • 28 Haziran 2020
  Wright'ın doktora tezi, intihal iddiasıyla üniversiteden kaldırıldı

  Wright'ın doktora tezi, intihal iddiasıyla üniversiteden kaldırıldı

      Bitcoin'in yaratıcısı olduğunu iddia eden Avustralyalı bilgisayar bilimcisi Craig Wright'ın, intihal şüpheleri nedeniyle doktora tezi üniversiteden çıkarıldı.  ...

  • 23 Haziran 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.