Video Oyun Devi Ubisoft Blockchain'i Araştırıyor

Video Oyun Devi Ubisoft Blockchain'i Araştırıyor

  • Haziran 13 ,2019

Blockchain günden günde birçok şirketin dikkatını çekiyor ve bu teknoloji birçok proje üzerinde geliştirilmeye başlanıyor. Özellikle IBM tarafından sıklıkla blockchain kullanılmaya ve test edilmeye başladı. Son yıllarda oldukça gelişen oyun sektörüde yavaş yavaş blockchain'e kayıyor gibi. Bunu bazı mobil oyunlarında görüyoruz ve şimdi de başka bir büyük oyun firması Blockchain'i test meye başlıyor. Bu firma Assasins creed, far cry ve daha birçok oyunun arkasında duran Ubisoft.

Cointelegraph, Fransız video oyunu devi Ubisoft'in oyunlarına blockchain getirmeyi düşündüğünü yazdı.

Ubisoft'un aylardır bir blok zinciri çözümü üzerinde çalıştığı iddia ediliyor ve bir uygulama tasarlıyor - bir blok zinciri üzerine yerleştirilmiş oyun içi eşyalardan para kazanma. Son yıllarda oyun içi koleksiyonlarından para kazanma oldukça kullanılan bir yöntem. Mesela Epic Games Fortnite isimli oyunu bedava vermesine rağmen oyunun içindeki ekipman satışından oldukça fazla para kazanıyor durumda. Ubisoft da benzer bir strateji kullanmayı planlıyor ve böylece koleksiyonları blok zincirinin üzerine koyuyor, böylece oyuncular mülk haklarını koruyorlar. İsimsiz bir kaynağa göre, şirket Ethereum blockchain'i kullanabilir. 

İsimsiz bir kaynak Fransız basımı Les Échos'a konu hakkında şunları açıkladı;

''Fortnite'da bir kostüm satın aldığınızda, yatırımınız kaybolur, aksesuar oyunda kilitlenir. Blockchain kullanırsak, dijital bir elemana fiziksel bir varlık veririz'' 

Şu anda, Ubisoft'un blockchain koleksiyonlarıyla yeni bir oyun başlatmayı veya bunları mevcut bir oyun serisine eklemeyi planladığı kesin değil.