Ve yerli kripto para birimi BiLira global borsalarda

Ve yerli kripto para birimi BiLira global borsalarda
  • 11 Aralık 2019

Ethereum ağı üzerinde Türk Lirası ile desteklenen kripto para birimi olan BiLira, TRYB/TRY çiftiyle kripto para borsası Coiny Pro girdi. Bunuh yanında TRYB/USD çiftiyle FTX Global’de de listelenmeye başladı. Böylelikle ilk kullanıma ve test ve deneyime hazır hale gelen BiLira, artık alınıp satılabiliyor.

Her zaman 1 Türk Lirası karşılığında 1 BiLira satın alınabilmesini ve yine 1 Ethereum ağı üzerinde Türk Lirası ile desteklenen ilk stabil kripto para birimi olan BiLira TRYB/TRY çiftiyle kripto para borsası Coiny Pro listeleniyor.

BiLira’yı 1 Türk Lirası olarak nakit paraya dönüştürülmesini sağlayan sistem, Türk Lirasıyla 1’e 1 oranında rezervlenecek ve aynı oranda değerlenecek.

Bu gelişmelerden sonra gözler BiLira COO’su Vidal Arditi'ya çevridi. Arditi bu konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Arditi yaptığı açıklamada, "Blokzincir teknolojisinin şimdiden ve gelecekte yaşatacağı etkilere odaklanmış durumdayız. Türkiye’de dijital varlık kullanım pratikleri yüksek, bir o kadar da dünya pratiklerinde yaşanan güvensiz durumlardan ötürü kaygılar söz konusu. Bizim öncelikli amacımız bu alanda farkındalığı artırmak, şeffaf bir şekilde halkı her türlü gelişmeyle ilgili bilgilendirmek ve bunu güvenli çözümlerle kullanıcı deneyimine sunmak" dedi...

Buna da BiLira’nın güvenilir, şeffaf ve takip edilebilen sistemini dijital varlık finans dünyasına entegre ederek başladıklarını sözlerine ekleyen Arditi, "Global, lokal ve merkeziyetsiz borsalarda bulunmamız sayesinde de dijital varlık kullanıcılarımızın alım ve satım işlemlerinin önündeki engelleri kaldırıyoruz" şeklinde konuştu..

Farklı borsalarda da listelenmek için çalışmalar yapıldığını ifade eden BiLira yetkilileri, yatırımcıların BiLira ile değer kaybı olup olmadığını düşünmeksizin Türk Lirasını dijital ortamda saklayabileceğini ve transfer yapabileceğini ifade etti.

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

Bilira ile ilgili her şey

Ve yerli kripto para birimi BiLira global borsalarda

Ve yerli kripto para birimi BiLira global borsalarda

Ethereum ağı üzerinde Türk Lirası ile desteklenen kripto para birimi olan BiLira, TRYB/TRY çiftiyle kripto para borsası Coiny Pro girdi. Bunuh yanında TRYB/USD çiftiyle FTX Global’de d...

  • 11 Aralık 2019
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.