Ünlü Kripto Para Borsası Bybit'ten 2021 Kripto Para Piyasasına Dair Önemli Tahminler

Abone Ol
Ünlü Kripto Para Borsası Bybit'ten 2021 Kripto Para Piyasasına Dair Önemli Tahminler
Serkan Aydın
 • 30 Aralık 2020
 • Yazar:

  2020'nin sonuna gelirken, kripto para piyasası, 2021'e kadar devam etmesi muhtemel bir yükseliş yörüngesinde görünüyor. Dünyanın büyük ekonomilerinde kurumsal olarak benimsenme dalgası ve çılgınca para basımı, Bitcoin ve kripto para piyasasının coşkulu günlerini besleyen önemli faktörlerden ikisi. 2021'in piyasa açısından daha hareketli ve heyecan verici geçmesi bekleniyor. 

  2021'de Yükseliş Devam Edecek

  Ünlü kripto para Borsa Bybit'in tahminlerine göre, 2021'de kripto para piyasına ''yükseliş anlatısı'' hakim olacak. Borsanın paylaştığı verilerde,  ana hatlarıyla belirtilen senaryoda, Bitcoin'in muazzam karları olacak. Farklı tahminlere göre, lider kripto para biriminin fiyatı 36 bin dolar ila 300 bin doları arasında bir aralığa yükselebilir. Bu yıl Bitcoin, diğer tüm varlık sınıflarını geride bıraktı.

   2021 için bu en yüksek tahmin, 318 bin dolar'la, Citibank tarafından yapıldı ve bu, 2020 yılında kurumsal yatırımcıların Bitcoin'e yönelik olumlu görüş değişikliğinin bir işareti olarak kabul ediliyor. 

  Bankanın tahmini, 2021 sonunda BTC'nin fiyatını 288 bin dolar olarak tahmin eden Bitcoin Stok Akış modelinin yaratıcısı Plan B'nin önerdiğinden daha yüksek. Citibank'ın tahmini, Kraken (36 bin dolar) ve Bloomberg (170 bin dolar) tahminlerinden daha yüksek.

  BTC Hakimiyeti Artacak 

  Yukarıdakilere ek olarak, Bitcoin'in temelleri eşit derecede yükselişlidir. Lider kripto para biriminin hakimiyeti, yaklaşık yüzde 70'lik yeni zirvelere yaklaşıyor. 2021'de, yatırımcılar yasal belirsizlik nedeniyle fonlarını XRP gibi varlıklardan almaya karar verirlerse BTC'nin hakimiyeti artmaya devam edebilir. Bybit ayrıca rekor düzeyde bir düzenleyici faaliyet ve 2021'de artan olası bir hükümet düzenlemsi öngörüyor.

  Öte yandan, türev piyasası önemli bir olgunlaşma yaşadı. Artan kurumsal katılımın bir göstergesi olarak, Bitcoin opsiyonlarının günlük işlem hacmi, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, Aralık ayında ilk kez 1 milyar dolara ulaştı.

  Grayscale ve Kurumsal Yatırımcılar 

   Grayscale'in Bitcoin fonu, Bybit'in tahminine göre 2021 yılına kadar Bitcoin'in en büyük alıcılarından biri olmaya devam edecek. Grayscale 2020 yılına kadar toplam Bitcoin arzının yaklaşık yüzde 3'ünü elde etti. Bununla birlikte, Bitcoin ETF'nin olası onayı, piyasaya yeni oyuncular getirebilir. .

  Veriler, kurumların Bitcoin arzının toplam yüzde 5,48'ine veya 1,151,618 BTC'ye sahip olduğunu gösteriyor. Bitcoin boğası Michael Saylor liderliğindeki MicroStrategy, 70.470 ile en çok Bitcoin'e sahip şirket konumunu koruyor. 2021'de, diğer şirketler MicroStrategy'nin stratejisini benimseyebilir ve BTC'yi değerli rezerv varlıkları haline getirebilir.

   Ethereum DeFi ve Stabilcoinler

  Ethereum'daki DeFi sektörü, bu yılın ikinci yarısında parabolik bir büyüme gösterdi. Bazı uzmanlar tarafından yapılan karşılaştırmalardan farklı olarak, sözde "mavi çipler", 2017 boğa koşusundan sonra ICO'ların aksine, merkezi olmayan finans protokollerinin yakın gelecekte kilit bir rol oynamaya devam edeceğini gösteren olumlu bir performans gösteriyor.

  Ethereum ağında ölçeklenebilirliği artırmak için ikinci katman protokollerine geçiş de bunu sürdürmede kilit bir faktör olacaktır. Son olarak, stabilcoinler "meteorik yükselişine" devam edecek. Castle Island Ventures ekibinin bir parçası olan Nic Carter'a göre, aşağıdaki grafiğin gösterdiği gibi, stablecoinlerin piyasa değeri 2021'de 50 milyar doları aşabilir.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Bybit ile ilgili her şey

  Ünlü Kripto Para Borsası Bybit'ten 2021 Kripto Para Piyasasına Dair Önemli Tahminler

  Ünlü Kripto Para Borsası Bybit'ten 2021 Kripto Para Piyasasına Dair Önemli Tahminler

  2020'nin sonuna gelirken, kripto para piyasası, 2021'e kadar devam etmesi muhtemel bir yükseliş yörüngesinde görünüyor. Dünyanın büyük ekonomilerinde kurumsal olarak benimsenme dalgası ve...

  • 30 Aralık 2020
  Seyahat ederken artık kripto para kullanılabilecek

  Seyahat ederken artık kripto para kullanılabilecek

  Lider kripto para borsası Binance, 28 Kasım'daki bir blog yazısında, büyük seyahat web sitelerinde kripto ödemelerini kolaylaştıran bir ödül kartı başlatmak üzere kripto seyahat girişim...

  • 29 Kasım 2019
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.