Ünlü CEO böyle düşünüyor: Libra asla gerçekleşmeyecek 'güzel bir fikir'

Ünlü CEO böyle düşünüyor: Libra asla gerçekleşmeyecek 'güzel bir fikir'
  • 19 Ekim 2019

Uluslararası Finansman Enstitüsü tarafından düzenlenen bir etkinlik sırasında, JPMorgan Chase CEO'su Jamie Dimon, Facebook'un 18 Haziran'da gerçekleşen açıklanmasından bu yana pek çok kişinin Libra’ya ağırlık verdiğini söylüyor.

Dimon Libra için “güzel bir fikir” diyor, ancak bu lansmanın asla gerçekleşmeyeceğinden emin. Büyük bankacılık patronunun tartışmalı stablecoin hakkında söyleyebileceği tek şey bu.

Ayrıca, fikrin benzersiz olmadığını ve bankanın kendi stablecoin odaklı tahvilini hatırladığını da sözlerine ekledi.

Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca, çok sayıda özel şirket, daha yakın bir düzenleyici inceleme korkusuyla Libra Birliği'ni terk etti. Ne var ki, onların çıkarları ve dünya çapındaki milletvekillerinin öfkesi Facebook'un planlarını ilerletmesini engelledi. Şirket Libra’nın başlamasından önce yaklaşık 100 üye eklemeyi düşünüyor.

Jamie Dimon açıkça kripto para birimlerinin hayranı değil. Eylül 2017'de, kripto balonunun zirvesinden sadece üç ay önce, Dimon rezil bir şekilde Bitcoin'i "lale ampullerinden daha kötü" bir sahtekarlık olarak isimlendirmişti. 

Ancak, bir numaralı ABD bankası ani bir U dönüşü yaptı ve XRP’ye bir tokat olarak algılanan kendi stablecoini JPM Coin'in lansmanını ilan etti.

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.