Ünlü CEO Bitcoin Rallisinin Noel ve Sonrasına Denk Gelmesinin Arkasındaki Neden'i Açıkladı

Abone Ol
Ünlü CEO Bitcoin Rallisinin Noel ve Sonrasına Denk Gelmesinin Arkasındaki Neden'i Açıkladı
Serkan Aydın
 • 27 Aralık 2020
 • Yazar:

  Bitcoin'in fiyatı Noel Günü'nde tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselip topluluk olası nedenler üzerine spekülasyon yaparken BTC yeni bir rekor kırarak 26.500 dolar seviyesini geçmeyi başardı. Hala Noel döneminin sürdüğünü dikkate alarak, Blockstream'in kurucu ortağı ve CEO'su Adam Back, Noel ve sonrasında gerçekleien bu yükselişin arkasında bu kez, kurumlar yerine nihayetinde piyasaya akın eden perakende yatırımcılar olduğunu iddia etti. 

  Back: Perakende BTC'yi yeni bir rekor seviyesine taşıdı

  Bitcoin 2020'nin 4. çeyreğinde tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi. Bu etkileyici performansın arkasındaki temel etken, büyük şirketlerin ve kurumsal yatırımcıların lider kripto para birimine yaptıkları devasa yatırımlardı.

  Sonuçta, MicroStrategy gibi şirketler ve One River Asset Management, Guggenheim Partners ve MassMutual gibi kurumlar, birkaç ay içinde Bitcoin'etoplam milyarlarca dolar tahsis etti.

  Aynı zamanda, çok sayıda rapor, perakende yatırımcıların geride kaldığını iddia etti ve akıllarda, Bitcoin bu yatırımcıların piyasaya vardıklarında BTC'nin fiyatına nasıl bir etki edeceği sorusu vardı.

  Blockstream CEO'su Adam Back'e göre, perakende yatırımcılar son rallinin arkasındaki neden olabilir BTC, Noel'de 24.700 dolar'a, sonra 24.800 dolar'a ve nihayetinde  25 bin dolar'dan art arda dört kez rekor kırdı. 

  Back, özellikle Noel Günü'nde bu rallinin arkasında kurumların olma ihtimalinin çok az olduğunu veya hiç olmadığını savundu. Bunun yerine, "sadece klavyenin başındaki insanlar" var  dedi.

   Ayrıca, BTC'nin, trafiğinin çoğunu perakende yatırımcılardan alan kripto para borsalarında 25 bin dolar'a ulaştığını, ancak Bitfinex gibi ticaret merkezlerinin bu seviyeye ulaşamadığını belirtti.

  Google trendler ne diyor?

  Google Trend verileri genellikle perakende yatırımcıların davranışlarının iyi bir göstergesidir, özellikle de lider kripto para birimine yönelik yatırım yaklaşımları söz konusu olduğunda. Birkaç ay önce BTC'nin fiyatı 10 bin dolar ile mücadele ederken, "Bitcoin" ve "Bitcoin satın al" arama terimleri geride kalıyordu, ancak varlık değer kazanmaya başladıkça bu arama sayıları arttı.

   Her iki arama için de dünya çapında Google aramaları sadece bu hafta yeni yıllık zirvelere fırladı. Bu, Back'in perakende yatırımcıların kripto para birimine karşı gerçekten daha meyilli davrandığına dair anlatısını destekleyebilir.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Adam back-bitcoin-bitcoin analiz-bitcoin yorum ile ilgili her şey

  Ünlü CEO Bitcoin Rallisinin Noel ve Sonrasına Denk Gelmesinin Arkasındaki Neden'i Açıkladı

  Ünlü CEO Bitcoin Rallisinin Noel ve Sonrasına Denk Gelmesinin Arkasındaki Neden'i Açıkladı

  Bitcoin'in fiyatı Noel Günü'nde tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselip topluluk olası nedenler üzerine spekülasyon yaparken BTC yeni bir rekor kırarak 26.500 dolar seviyesini geçmeyi...

  • 27 Aralık 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.