Ünlü analist Bitcoin’de talebe işaret etti

Ünlü analist Bitcoin’de talebe işaret etti
  • 06 Kasım 2019

Tanınmış bir kripto analisti, Bitcoin fiyatını tahmin etmek için giderek daha fazla kullanılan bir modelin hak ettiğinden çok daha fazla dikkat çektiğini söylüyor.

Alex Krüger'e göre, bir varlığın dolaşımdaki arzını her yıl üretilen miktara göre takip eden stok-akış oranı, BTC'nin uzun vadede nereye gideceğini belirlemek için güvenilir bir araç değil.

Krüger, BTC'nin varlığın giderek artan arzına bağlı olarak 2025 yılına kadar 1 milyon dolara ulaşabileceğini öngören modelin doğal olarak hatalı olduğunu söylüyor ve sözlerine şöyle devam ediyor:  “Bu günlerde stok akış modelini ne kadar çok kişi gündeme getiri bitcoin tedariğinden bahsettiğinde bana şaşırtıcı geliyor. Bu tweet'i yazdığımda stok akış modelini aklıma getirmedim. Ben bunun çok önemli olduğunu düşünmüyorum, çok fazla abartıldı bence. Stok Akış modeli, Tether Manipülasyon belgesinin taşıdığı boğalara denk geliyor. Her ikisi de süslü görünümlü istatistiksel modellere dayanmaktadır.Her ikisi de hatalı. Bu aşırılıklara inananlar bence, düşüncelerini değiştirecek. Akıl, inanmak istediğine inanıyor. ”

Krüger'e göre, Bitcoin'in sabit azami arzının 21 milyon token olduğu iyi belgelenmiş olduğu gerçeği, günün sonunda, varlığa olan talebin önemli olduğu anlamına geliyor.

Krüger sözlerini şöyle tamamlıyor: “Bitcoin talep tarafı bir hikaye. Arz tamamen belirleyicidir. Arz tarafında şok yok. Sabit toplam arz ve azalan arz büyümesi çok önemli. Çünkü bu talep artmaktadır. Bu kadar basit. Talep en önemli şeydir.”

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.