TZERO'dan kamu odaklı token ticareti

TZERO'dan kamu odaklı token ticareti

  • Ağustos 13 ,2019

Perakendecilik devi Overstock’in blok zinciri iştiraki şirketi tZERO, akredite ve akredite olmayan yatırımcılar tarafından alım satım yapmak için TZROP adında tercih edilen hisse senedi menkul kıymet tokenlerini piyasaya açtı.

TZERO, haberi daha önce ilan edeceğini duyurduğu 12 Ağustos'ta yayınlanan bir basın açıklamasında duyurdu. Duyuruya göre, TZROP tokeni, yatırımcılara üç ayda bir temettü modeli ile şirketin gelir artışına doğrudan katılmalarını sağlıyor.

Duyuruda ayrıca, şirketin TZROP sahipleri için düzeltilmiş brüt gelirinin % 10'unun üç aylık temettüsünü dağıtabileceği belirtiliyor. Ancak, bu hamlenin gerçekleştirilebilmesi için Delaware yasası ve muhasebe gerekliliklerinin yanı sıra yönetim kurulundan da onay alması gerektiği ifade ediliyor.

Şirket ayrıca, bu temettü miktarlarını ABD doları, Bitcoin (BTC), Etherem (ETH) veya diğer kripto para birimleriyle de ödeyebileceğini belirtiyor.

Şirketin CEO'su Saum Noursalehi, bu gelişmenin yatırımcılar için blok zinciri sermaye piyasası sektörünü demokratikleştirmede bir dönüm noktası olduğunu ifade ederek şu açıklamayı yaptı:

“Menkul kıymet tokeni teklifimizin yapılmasından bir yıllık yıldönümünü takiben, akredite olmayan yatırımcılar artık menkul kıymet tokenlerimizde alım satım yapabiliyor. Bugün, erişimi daha da demokratikleştirdiğimiz için bir başka dönüm noktasına işaret ediyoruz. Böylece tüm yatırımcılar, net değeri ne olursa olsun, blok zinciri bazlı bir sermaye piyasasının iş fırsatına yatırım yapabiliyorlar.”