TZERO'dan kamu odaklı token ticareti

TZERO'dan kamu odaklı token ticareti
  • 13 Ağustos 2019

Perakendecilik devi Overstock’in blok zinciri iştiraki şirketi tZERO, akredite ve akredite olmayan yatırımcılar tarafından alım satım yapmak için TZROP adında tercih edilen hisse senedi menkul kıymet tokenlerini piyasaya açtı.

TZERO, haberi daha önce ilan edeceğini duyurduğu 12 Ağustos'ta yayınlanan bir basın açıklamasında duyurdu. Duyuruya göre, TZROP tokeni, yatırımcılara üç ayda bir temettü modeli ile şirketin gelir artışına doğrudan katılmalarını sağlıyor.

Duyuruda ayrıca, şirketin TZROP sahipleri için düzeltilmiş brüt gelirinin % 10'unun üç aylık temettüsünü dağıtabileceği belirtiliyor. Ancak, bu hamlenin gerçekleştirilebilmesi için Delaware yasası ve muhasebe gerekliliklerinin yanı sıra yönetim kurulundan da onay alması gerektiği ifade ediliyor.

Şirket ayrıca, bu temettü miktarlarını ABD doları, Bitcoin (BTC), Etherem (ETH) veya diğer kripto para birimleriyle de ödeyebileceğini belirtiyor.

Şirketin CEO'su Saum Noursalehi, bu gelişmenin yatırımcılar için blok zinciri sermaye piyasası sektörünü demokratikleştirmede bir dönüm noktası olduğunu ifade ederek şu açıklamayı yaptı:

“Menkul kıymet tokeni teklifimizin yapılmasından bir yıllık yıldönümünü takiben, akredite olmayan yatırımcılar artık menkul kıymet tokenlerimizde alım satım yapabiliyor. Bugün, erişimi daha da demokratikleştirdiğimiz için bir başka dönüm noktasına işaret ediyoruz. Böylece tüm yatırımcılar, net değeri ne olursa olsun, blok zinciri bazlı bir sermaye piyasasının iş fırsatına yatırım yapabiliyorlar.”

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…
  • Paylaş

ile ilgili her şey

Formula 1 şimdi blockchain odaklı

Formula 1 şimdi blockchain odaklı

Dünyaca ünlü yarış serisi Formula 1 tarafından lisanslı Blockchain oyunu F1 Delta Time bu hafta sonunda F1 araba markalı tokenlar (NFT'ler) müzayedesi düzenliyor. 22 Kasım'da yapılacak ...

  • 25 Kasım 2019
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.

En İyi Kripto Para Haberleri için Abone Ol!


KOİN ÇEVİRİCİ